Українці наступного тижня обиратимуть Президента країни

22 Березня 2019

У головному управлінні Нацполіції області сьогодні говорили про безпеку під час проведення передвиборної кампанії та виборів Президента. Також, йшлося про порушення, що виявили правоохоронці за період проведення цієї виборчої кампанії у різних містах України.  Деталі знає Олена Павличенко.

З початку проведення виборчої кампанії  по всій Україні було зареєстровано більше 3,5 тисяч повідомлень про порушення.      Майже 200 з них мають ознаки кримінального правопорушення, розповідають в Нацполіції. Найчастіше виявляють підкуп виборців. Далі йдуть хуліганські дії  та дії, пов’язані зі знищенням та пошкодженням майна. Поліція реагує на найменші порушення, такі, наприклад, як випуск друкованих матеріалів без вихідних даних, розповідає радник Міністра Внутрішніх Справ України. Він наголошує на тому, що будь-яка оплата в межах виборчої кампанії розглядається, як підкуп виборців.

Іван Варченко, радник міністра МВС

Це кримінальний злочин, 160 стаття Кримінального кодексу України, згідно з якою покарання несуть усі суб’єкти, які беруть участь у підкупі виборців і виборець, який бере гроші, має шанс отримати до 2 років обмеження волі і тих, хто організовує такий підкуп виборців, мають шанси отримати ув’язнення до  7 років.

Проводити передвиборчу кампанію дозволено виключно на волонтерських засадах, відмітив Іван Варченко. Кожен, хто піде на виборчу дільницю має знати, що робити фото чи відеозйомку з бюлетенем заборонено. За фотографію в кабінці можна отримати покарання до 3 років обмеження волі. Розкриття таємниці голосування визначено в 159 статті Кримінального кодексу України.

Іван Варченко, радник міністра МВС

Дорогі виборці, справді – це відповідальна річ. Будь-ласка ніяких селфі. Бо, це селфі, в тому числі, може бути розцінено, як провокація з боку інших учасників і звичайно, це може зумовити конфліктну ситуацію. Будьте відповідальні, не треба цього робити.

До 3 років обмеження волі може отримати і той виборець, який спробує винести бюлетень за межі виборчої дільниці. При передачі бюлетеня іншим особам є ризик потрапити за грати до 7 років.

Що стосується Харківської області, у день виборів буде задіяно більше 10 тисяч працівників, які забезпечуватимуть правопорядок. Це поліцейські, нацгвардійці, підрозділи прикордонних служб та працівники Служби з надзвичайних ситуацій.

Олег Бех, начальник ГУНП у Харківській області

Також, ми створили 1000 працівників резерву, які у випадку загострення ситуації на території того чи іншого району, будуть використані для відповідного наведення порядку.

При виявленні будь-яких порушень, під час проведення виборчого процесу, поліцейські просять громадян звертатись на гарячу лінію 102, писати на електронну адресу Національної поліції тощо. Тим часом, соцопитування констатують, що 80% харків’ян збираються виконати свій громадянський обов’язок та підуть на вибори.

Я считаю нужно, неизвестно, кому твой голос отдадут, и выбирает народ.

Я считаю, что если тебе не безразлична судьба государства, в котором ты живешь и если тебе не безразлично то, что происходит, то нужно сходить на выборы.

Мы в демократичном государстве живем? Конечно, необходимо. Это, как долг гражданина выполнить.

Обязательно ходить. Для того, чтобы сделать выбор свой, обязательно. Всем советую идти на выборы.

Олена Павличенко, Євген Сєріков, Дмитро Поздняков