Україна вперше прийняла Молодіжний Форум Асоціації європейських прикордонних регіонів

23 Серпня 2018

Україна вперше прийняла Молодіжний Форум Асоціації європейських прикордонних регіонів. А Харків став майданчиком для його проведення. Темою заходу стало збереження природної, історичної та культурної спадщини прикордонного регіону. Подробиці у сюжеті Юлії Котелевської.

Харківщина вперше серед регіонів України отримала виключне право провести Молодіжний Форум Асоціації європейських прикордонних регіонів. А разом з цим приймати світових експертів з питань транскордонного співробітництва. Організатором заходу стала Асоціація європейських прикордонних регіонів.

Йоханес Маісіо, голова цільової групи із зовнішніх кордонів “Асоціації європейських прикордонних регіонів”

Ассоциация сама по себе она провозглашает кросскультурные коммуникации среди регионов.  Это распространяется на толерантность среди людей и толерантность к другим культурам. Украина является членом Ассоциации и в прошлом году на форуме в Лаперансе Сергей Иванович Чернов пригласил нас для участия в Украине в молодежном форуме.

На Форум з’їхалася молодь із Польщі, Франції, Словаччини, Туреччини, Сербії, Австрії, Італії, Чорногорії, Греції та Фінляндії. Темою заходу стало збереження природної, історичної та культурної спадщини прикордонних регіонів.

Мартін Гробартук, учасник форуму з Польщі

Я хотел посмотреть, как выглядит жизнь в Украине.  Увидеть новых людей, новые идеи и посмотреть Харьков, мне интересно было.

Під час форуму його учасники мають змогу послухати лекції та побачити презентації за участі провідних українських та міжнародних експертів з питань транскордонного співробітництва та регіональної політики. Окрім того, на власні очі побачити результати децентралізації. Вже завтра вони відправляться до Старосалтівської об’єднаної територіальної громади.

Ірина Ануфрієнко, голова молодіжної групи з кроскультурних комунікацій

Форум – это площадка для коммуникаций. Это очень прочный инструмент, чтобы познакомить людей не только между собой, а еще и с их инструментами общения в их странах. То есть, как налаживается общение между странами.

Молодіжний Форум Асоціації європейських прикордонних регіонів було започатковано у 2009 році. У попередні роки Форум відбувався в Італії, Фінляндії, Греції та Сербії.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.