Україна відсвяткувала 27-му річницю Незалежності.

27 Серпня 2018

«Марш нової армії». Двадцять сьому річницю Незалежності України відзначили у Києві масштабним військовим парадом. У ньому взяли участь більше чотирьох з половиною тисяч військових та дві з половиною сотні військової техніки. Привітав українців зі святом Президент Петро Порошенко. Було на параді і нововведення. Вперше в історії України Міністр оборони вітав учасників Параду словами «Слава Україні!».

Чотири з половиною тисячі військових, дві з половиною сотні техніки та політ військової авіації. Цьогорічний парад у Києві став наймасштабнішим за останні роки. Він отримав назву «Марш нової армії».

Зродились ми великої години

З пожеж війни і полум’я вогнів.

Плекав нас біль за долю України.

Це – слова «Маршу нової армії». Він уперше пролунав на військовому параді. Президент України – Петро Порошенко, виступаючи перед співвітчизниками, зазначив – що марш символізує нерозривний зв’язок між різними поколіннями борців за свободу Вітчизни. Президент зауважив, що останні чотири з половиною роки видались нелегкими для країни, і подякував кожному українцю.

Петро Порошенко Президент України

Ми за вами вистояли, не просто вижили у лихолітті, а й наростили міцні м’язи. Стали сильнішими і впевненішими в собі і власних можливостях. На майбутні роки й десятиліття заклали основу для руху вперед – з чіткими стратегічними орієнтирами на Європейський Союз та НАТО.

Глава держави зазначив, що законопроект про закріплення в Конституції прагнення України приєднатися до ЄС та НАТО буде зареєстрований до відкриття осінньої сесії Верховної Ради. Також Петро Порошенко наголосив, що за чотири роки війни вдалося зберегти державу, зміцнити націю, створити сильну армію та заручитися міжнародною підтримкою. А ще – зробити власні кроки для зміцнення Незалежності.

Петро Порошенко Президент України

Вже понад рік діє безвізовий режим для поїздок українців до Євросоюзу. Ми невідворотно стаємо частиною європейського простору. Це зміцнює нашу політичну незалежність. З осені 2016 року, вже тисяча днів, як ми не купуємо газ в Росії.

Під час параду Президент підкреслив важливість для України отримання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви.

Петро Порошенко Президент України

Ми сповнені рішучості покласти край протиприродному та неканонічному перебуванню вагомої частини нашої православної спільноти у залежності від російської церкви. Церкви, яка освячує гібридну війну Путіна проти України, яка день і ніч молиться за російську владу і за військо – теж російське.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв, які віддали свої життя за мирне майбутнє України.

Петро Порошенко Президент України

Вклонімось кожній українській родині, що втратила чоловіка чи сина, матір чи сестру. Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну. Вічна їм слава.

Під час параду Міністр оборони вперше в історії вітав його учасників словами «Слава Україні!». Глава держави повідомив, що подає до Верховної Ради законопроект про зміни до військових статутів. Згідно нього, це гасло стане головним вітанням у Збройних Силах України.

Кристина Загребельна.