Україна та Ізраїль готують до ратифікації угоду про взаємне визнання пенсійних прав

25 Серпня 2019

Сьогодні Україна та Ізраїль щільно співпрацюють у кількох напрямках, один з яких –  угода про взаємне прийняття пенсійних прав. Про це під час робочої поїздки на Харківщину розповів співголова Міждержавної спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, Міністр у справах Єрусалима та Спадщини, Міністр з питань захисту навколишнього середовища Держави Ізраїль Зєев Елькін.

Угода про взаємне прийняття та визнання пенсійних прав була підписана між Україною та Ізраїлем ще у 2014 році. Втім, радифікація угоди ще не відбулась. Президент України Володимир Зеленський пообіцяв пришвидшити вирішення цього питання.

Зєев Елькін – співголова Міждержавної спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва

Я рад, что на встрече израильского Премьера с украинским Президентом, украинский Президент очень четко зафиксировал, что он видит в этом некий моральный долг страны – сохранять пенсионные права тех, кто в ней работали, даже если они уехали из нее и поэтому он обещал продвинуть ратификацию соглашения на уровне Правительства, потом – на уровне Парламента, когда новое Правительство будет создано.

Зєев Елькін розповів, що під час зустрічі Президента України із ізраїльською делегацією йшлося про  співпрацю у сільськогосподарській та ІТ-сферах, а також, про угоду щодо зони вільної торгівлі між нашими країнами. Зєев Елькін підкреслив – наразі обговорюється поглиблення економічної складової співпраці між Україною та Ізраїлем. Нагадаємо, вже зараз, товарообіг між двома країни складає 1 мільярд доларів на рік.

Зєев Елькін – співголова Міждержавної спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва

Мы ожидаем резкого роста оборота между странами из-за подписанного договора о зоне свободной торговли, которое снимает очень многие налоговые проблемы и послужит толчком для развития экономических связей между странами. Это соглашение было ратифицировано в Украине буквально в последний день работы Парламента перед выборами. У нас он может быть ратифицирован, и я уверен, будет ратифицирован после парламентских выборов в стране и создания нового правительства, поскольку пока мы в предвыборной ситуации.

Нагадаємо, напередодні перспективи співпраці Харківщини з Державою Ізраїль обговорила голова області Юлія Світлична. Голова області  зауважила, що Харківський регіон,  є одним із лідерів в ІТ-сфері. І дуже приємно, що з’являються можливості для співпраці саме в цій галузі, зазначила губернатор.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

450 предприятий, более 25 тысяч сотрудников. Мы являемся одними из лидеров по аутсорсингу. И, безусловно, те возможности, которые есть в Израиле, как высокотехнологичном государстве, мы не можем не использовать. В том числе это принесет экономический рост и активизацию взаимоотношений в экономике на территории Харьковской области.

Наразі розглядаються і інші перспективні напрямки співпраці.

Катерина Махова, Віктор Сєріков.