Учасники четвертих «Ігор Героїв» готуються до змагань

27 Лютого 2020

Учасники четвертих «Ігор Героїв» готуються до змагань. Ветерани АТО та ООС, які отримали тяжкі поранення,  будуть змагатися у кросфіті 1 березня. Наша знімальна група побувала на тренуванні спортсменів.

Важкі поранення, отримані під час бойових дій у зоні АТО та ООС, не причина зупиняти активне життя, вважають учасники «Ігор Героїв». Всі вони мають тяжкі тілесні ушкодження, проте натхненно тренуються, а крім того, закохуються, одружуються та мають плани на майбутнє.
Сергій Василенко підірвався на міні у травні 2019 року. Він – діючий військовослужбовець, прапорщик морської піхоти. Після повного одужання має на меті повернутися до своїх службових обов’язків.

Сергій Василенко, учасник змагань «Ігри Героїв»

«Игры Героев» – это очередная ступенька, чтобы подняться, поэтому хочу участвовать, хочу дальше идти. Даже когда подорвался, я не падал духом. Я на 3 день стал на костыли и пошел спокойно. Мне хочется, хочется расти над собой, идти выше, вперед. Недавно только свадьбу сыграл, поэтому…. Хочется испытать что-то новое.

Ігор Муринець займається спортом півроку. Тренується 3-4 рази на тиждень. У зоні АТО був 2 рази – перший раз – майже рік, другий  – кілька місяців. Після поранення втратив обидві ноги, тому у тренуваннях робить ставку на руки.

Ігор Муринець, учасник змагань «Ігри Героїв»

Посоревноваться, показать, что я могу. Еще – что рано списали. Мотивировать остальных людей, потому что не все, кто получает такие ранения,  могут себя найти, показать, что на этом жизнь не заканчивается. А только все начинается. Еще в прошлом году, когда на коляске был, еще не было протезов, говорят: «Давай попробуешь на коляске». Попробовал, понравилось, в этом году уже с ногами на протезах буду.

У цьому році «Ігри Героїв» зберуть максимальну кількість учасників за всю історію змагань – більше 20 людей. А суддями стануть учасники змагань минулих років, тренери та спортсмени, наприклад, Микола Агапов, він тренує учасників «Ігор Героїв» вже 4 роки, останні 2 роки є головним суддею змагань не тільки Харкова, але і Дніпра, і Києва.

Він розповів – цього року учасники змагатимуться у декількох категоріях: професійній та аматорській: з кросфіту, важкої атлетики, гімнастики. Спортсмени приїжджають приблизно за тиждень до змагань та готуються разом із тренером. Микола Агапов каже, їх мотивацією та результатами можна тільки захоплюватися.

Микола Агапов, тренер, головний суддя «Ігор Героїв»

Я до сих пор удивляюсь, как они это делают. Я сужу их и думаю: «Боже, а как они это делают». То, что делают они, мне кажется, это даже неподвластно мне, хотя я профессиональный атлет, но я очень удивляюсь, тут есть спортсмены очень высокого уровня.

Четверті «Ігри Героїв» в Харкові привернуть увагу до центру  NextStepUkraine в Ірпіні. Це єдиний в Україні реабілітаційний центр, який існує за рахунок благодійних пожертвувань української діаспори у США і поєднує самостійне життя людини у побуті разом із терапією в реабілітаційному залі. Там безкоштовно проходять реабілітацію українські ветерани и військові, які отримали надважкі травми центральної нервової системи внаслідок бойових дій. Кожен із учасників “Ігор героїв” пройшов свій шлях реабілітації у цьому центрі, тож організатори хочуть привернути максимум уваги суспільства до його діяльності.

Олександр Гончаров, керівник проекту «Ігри Героїв»

Центр, который помогает реабилитироваться ребятам с тяжелейшими травмами, это в основном парализованные ребята, поэтому мы хотим, чтобы общественность, бизнес обратили на это внимание и стали как-то тоже помогать в его существовании.

Організатори наголошують, що «Ігри Героїв» — волонтерський проект. Ніхто з організаторів не отримує заробітної плати або гонорарів, а всі партнери надають свої послуги, приміщення, обладнання безкоштовно. Змагання відбудуться 1 березня.

Ольга Сітковська, Віктор Сєріков.