У зв’язку із введенням карантину скасований навчальний процес, розважальні та спортивні заходи

13 Березня 2020

Скасованай навчальний процес, розважальні та спортивні заходи. У Харківській області ввели карантин згідно з постановою Кабінету Міністрів України.

Закриті театри, кінотеатри, розважальні зони, скасовані прем’єри. Вже сьогодні Харківщина почала жити за умов карантину, який запровадив Кабмін у зв’язку із розповсюдженням світом коронавірусу. Харківський театр опери та балету скасував всі постанови, що мали відбутися у великому залі, не виключенням став і балет «Спартак», на прем’єру якого глядачі розкупили вже всі білети. Поки кошти за них глядачам повертати не будуть, адже у планах перенести всі заплановані заходити на квітень.

Ольга Євдокимова, заступниця генерального директора Харківського національного академічного театру опери та балету ім. Лисенка

Що стосується усіх вистав і заходів у великій залі, до 3 квітня нічого не буде проходити у великій залі, яка має 1507 місць, що стосується маленьких зал та майданчиків театральних – це салон «Маестро» – на 50 осіб, будуть йти концерти і це стосується камерної сцени, там 150 осіб.

Крім того, всі заклади профтехнічної та вищої освіти перейшли на дистанційну форму навчання.

Анатолій Бабічев, проректор Харківського національного університету ім. Каразіна

Нами вжиті заходи для того, щоб не було скупчення людей і заняття проводились дистанційно, тому заняття сьогодні офіційно в групах не проводяться до 3-го квітня, але далі будемо дивитись по ситуації, якщо навіть раніше з’являться якісь рішення Кабміну чи Міністерства науки, то відповідно до цього ми будемо реагувати.

Також в області на карантин закриті всі школи та дитячі садочки, а от у Харкові навчальні заклади вирішили не закривати. Про це йдеться на офіційному сайті міськради.

«Причина перша – за останні 20 днів ми спостерігаємо зниження рівня захворювань на ГРВІ у школах. Причина друга – куди батькам діти своїх дітей на час тритижневого карантину, зовсім незрозуміло, і для багатьох з них цей час стає важким випробуванням. Але якщо хтось вважає, що для його дитини краще найближчим часом пересидіти вдома – керівництво шкіл не буде проти, необхідно тільки написати відповідну заяву на ім’я керівника навчального закладу. І, до речі, скоро канікули – з 23-го по 29-е березня».

Олексій Кучер, голова Харківської облдержадміністрації

Були представники на нашій комісії від Харківської міської ради і я звернувся до них і наполегливо прохав все ж таки виконати постанову Кабінету Міністрів від 11 березня. На що від керівників Департаменту освіти та охорони здоров’я отримав відповідь, що це питання буде переглянуто, оскільки їх рішення було прийнято до того, коли сама постанова була оприлюднена.  Тому ми сподіваємось, що Харківська міська рада зважить на мої зауваження і все ж таки прийме рішення, яке відповідатиме цій постанові.

У Харківській міськраді коментувати слова Кучера, і взагалі ситуацію із карантином у навчальних закладах відмовились. Однак, інформаційний портал Newsroom, із посиланням на власні джерела у міськраді, опублікував коментар, де заяву голови адміністрацію називають спробою піару.

У Департаменті освіти телефон червоний від дзвінків батьків з проханнями не закривати школи і садочки на карантин. Так що ніхто Кучеру таких обіцянок не давав, а його заява можна розцінювати як спробу пропіаритися на суспільний резонанс і прогнутися перед окремими людьми з Офісу Президента в надії зберегти за собою крісло глави області.

В оприлюдненій постанові Кабміну чітко вказано, що з сьогоднішнього дня всі заклади освіти мають закритись на карантин.

Карантин запроваджується в усіх закладах освіти, незалежно від форми власності та сфери управління:

  • дошкільної,
  • загальної середньої,
  • позашкільної,
  • професійної (професійно-технічної),
  • фахової передвищої,
  • вищої,
  • післядипломної освіти.

Дане рішення Уряду є підставою для керівника закладу освіти видати наказ про запровадження карантину в закладі.

За невиконання постанови місцевим органам влади загрожує відповідальність, про це сьогодні під час брифінгу заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України

У нас цілодобовий штаб, який буде працювати і ми разом з інформацією будемо надавати пропозиції стосовно того, як реагувати на тих, хто не виконує постанову Кабінету Міністрів. Але це 100 відсотків буде і адміністративна і кримінальна відповідальність.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков, Євген Карпенко.