У Журавлівському гідропарку відбулися навчання водолазів

6 листопадаа 2019

На базі Харківської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби у Журавлівському гідропарку відбулися занурювання водолазів.

Температура води – лише плюс 7 градусів, а вони пірнають  у воду. Після декількох хвилин з’являються з невідомим предметом.

Jооо, оцінка – «добре» ну, залишок, ну, нічого страшного, бо він теліпався.

Все серйозно та з оцінками. Так пройшли  навчальні водолазні спуски слухачів курсів рятувальної та спеціальної підготовки. Богдан після занурення одразу дає коментар. Він говорить, що не боявся, але складнощі свої були, наприклад, те, що треба було виконати завдання, а саме – відшукати металевий предмет на глибині. А це потрібно зробити майже навпомацки.

Богдан Нечитайло, курсант Національного університету цивільного захисту України 

Там буквально метр видімості, а дальше, глибше не видно нічого.  Все це відпрацьовували і на суші, і в воді. Це вже друге, третє занурення.

Богдан ще не вирішив, які саме рятувальні роботи виконуватиме після закінчення навчання.

Богдан Нечитайло курсант Національного університету цивільного захисту України 

Можливо, стану просто рятувальником, можливо, водолазом, куди держава направить, туди і піду працювати.  Таке життя, воно складне і потрібно комусь цю роботу виконувати.

Рятування людей – це виявляється не лише чоловіча професія. Для курсантки 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил Дар’ї Бачал сьогодні вже 12-те занурення, як водолаза.

Дар’я Бачал, курсантка 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил 

Коли йдеш під воду, не знаєш, що там тебе очікує.

За легендою практичних  занять, курсанти-водолази шукають предмети у шланговому спорядженні, відпрацьовують завдання щодо руху за сигналами, пошуку предметів в умовах обмеженої прозорості води, обв’язування знайденого предмета. Весь час, поки водолаз під водою, тримається зв’язок через дріт з рятувальниками, які на суші. Виконувати вправи, які відпрацьовуватимуться під водою, є базою під час початкової підготовки водолаза ІІІ класу.

Валерій Бондар, викладач курсів рятувальної та спеціальної підготовки

Ми вчимо своїх водолазів працювати в складних умовах, використовувати складне спорядження.

Поки ми спілкувалися з викладачами, Дар’я повернулася з завдання і перед камерами, як справня дівчина хвилюється, який вигляд  вона має.

Дар’я Бачал, курсантка 3-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил

Я пішла в цю структуру, тому що люблю допомагати людям і мені подобається, коли мені просто говорять «дякую». Чому я пішла на водолаза, тому що в мене є мрія і вона пов’язана з цією справою. У мене вже є кваліфікація «хімік», ми отримали це на першому курсі, матрос-рятувальник.

Для рятувальників-водолазів та водолазів-саперів необхідно мати, окрім інших навичок,  відмінну фізичну та психологічну підготовку – паніка тут заборонена.  За всім дійством спостерігає керівник Журавлівської рятувальної станції Євген Тітаренко, на базі якої і проходять навчання. Він – водолаз-глибоководник  зі стажем – рятував людей з підводних човнів на глибині понад 160 метрів. Зараз, говорить,  занурюється і не на такі глибини.

Євген Тітаренко, керівник Журавлівської рятувальної станції 

Ми в начале сезона занимаемся обследованием пляжа, выдача документов по всей области, выезжаем.

Євген розповідає, що найдивовижніша знахідка його під водою, це була амфора п’ятого віку до нашої ери.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.