У ЄрміловЦентрі відкрилась нова експозиція

19 Лютого 2021

«Штучний біль»  – саме так називається нова виставка, що стартувала в Центрі сучасного мистецтва ЄрміловЦентр. Експозиція вже показана в Польщі. Для харків’ян вона триватиме до 2 квітня.

Цей проєкт було показано в Польщі, в Центрі сучасного мистецтва «Знаки часу» у Торуні.  Проєкт «Штучний біль» реагує на актуальні проблеми та ситуації, які визначають Україну, як країну, як народ, як геополітичну точку на світовій мапі – певні куратори.

Наталія Іванова, кураторка виставки та директорка ЄрміловЦентру

Хочу зазначити – ми трошки змінили проект, бо розуміємо, що для польського глядача потрібно показати якусь історію, певні події, польський глядач не такий інформований про українські проблеми та сучасне  мистецтво.

Концепція виставки спирається на минуле України та сучасність. Багато уваги приділено подіям на Сході країни.

Наталія Іванова, кураторка виставки та директорка ЄрміловЦентру

Є певна історія наших травм, проблем і того, як реагуємо ми, тут є теми захвату Криму, анексії, як людина раптом опиняється без домівки. Цю тему продовжено у Солодяка, з Луганська. Зараз туди повернутися не можна, ця рефлексія показана в її роботі «Дім, мій дім».

Польською мовою «мистецтво» звучить, як «штука». Для української мови «штучне» — те, що створено людиною, а також те, що може бути несправжнім, неживим. Костянтин – архітектор виставки, говорить, що у монтажі виставки є свої особливості.

Костянтин Зоркін, архітектор експозиції 

Треба було поєднати різних українських митців – від молодих і не дуже відомих до метрів сучасного мистецтва – і їх робіт, і ми зробили таку історію про штучний біль, яка розвивалась в 4 залах і проводила до результату майже нормативно. У Харкові інший простір і потрібно було адаптувати цю експозицію до харківських обставин, до харківського контексту.

У проекті взяли участь більше 20 митців. Роботи підібрані як калейдоскоп. Однією з місій проєкту є підтримка міжкультурного діалогу України та Польщі, які  мають певний спільний історичний досвід та історію.

Анна Почапська, Макс Артамонов