У Воскресенівці на Богодухівщині протестують проти рішення міськради про приєднання їх до громади

30 Липня 2021

Дослухатися до думки людей – обов’язок представників влади. Та у Харківській області останнім часом це не вважається за потрібним. У селі Воскресенівка Богодухівського району люди протестують проти рішення Богодухівської міськради про приєднання їх проти їхньої волі до громади, з якою в селян немає навіть транспортного сполучення. Докладніше про це -далі в сюжеті.

Вже понад 40 років село Воскресенівка Богодухівського району належить до Ул’янівського старостинського округу. Але під час сесії Богодухівської міськради село приєднали до іншого центру – Дмитрівського. Та мешканці Воскресенівки обурені, мовляв, із ними ніхто це питання не обговорював.

Тетяна Колпакова, активістка селища Воскресенівка

Ми зверталися до голови міської ради, але він, як завжди, нас ігнорує. Я навіть була після рішення цієї сесії, я була 19 числа на прийомі у голови міської ради Бєлого, де я привезла підписи звернення від жителів нашого села, 130 підписів, які були обурені цим рішенням. Обґрунтуйте, кажу, на підставі чого ви прийняли це рішення. То він мені відповіді так і не надав.

Дивність ситуація полягає ще і в тому, що у селі вже понад 3 тижні не курсує автобусний маршрут, а до нового центру Дмитрієвки – 12 кілометрів. Натомість до села Ул’янівське – всього 4. Напередодні нової сесії Богодухівської міської ради мешканці Воскресенівки зібралися, аби сформувати свої пропозиції до депутатів та обрати старосту, який міг би відстоювати інтереси селян у міськраді. На зустріч громади завітали депутати від «Блоку Світличної «Разом!». Вони підтримали людей  і зазначили, що мешканці села мають повне право самі обирати собі старосту.

Володимир Шаров, депутат Богодухівської міської ради від «Блоку Світличної «Разом!» 

У вас забрали право голосування, і це прикро. Ви повинні були обирати старосту так, як раніше обирали міського голову – в урну кинули, і ви знаєте, за кого. Більшість людей би проголосувало, і ви знали б, хто ця людина. Посада старости – це не адміністратор і не секретар. Сказано, що староста має перелік зобов’язань, і це ваш представник, посередник  між міською радою і та людина, яка несе вашу біль і ваші всі проблеми, яка відстоює перед головою, радою, виконкомом, тож ця людина має бути не просто секретарем,  та яка відповідає.

Мешканці села Воскресенівка проголосували за кандидатуру старости та намагалися подати свої пропозиції до розгляду останньої сесії Богодухівської міськради. Та їх питання перенесли на наступне засідання. Більш детально про ситуацію, що склалась у цій громаді, дивіться у суботу у випуску програми «Ремарки».

 Ольга Сітковська, Дмитро Поздняков