У Валківській громаді населення буде сплачувати за воду за старою ціною

14 Вересня 2021

За ініціативи депутатів “Блоку Світличної “Разом” у Валківській громаді населення буде сплачувати за воду за старою ціною. Нещодавно місцеве комунальне підприємство було змушене підвищити тарифи на водопостачання. Та міська рада прийняла програму, згідно з якою різницю в тарифах будуть компенсувати з місцевого бюджету.

Тарифи на водопостачання у Валківській громаді не переглядалися вже два роки. Нещодавно місцеве комунальне підприємство “Вода” встановило нові розцінки на послуги з централізованого водопостачання для бюджетної сфери та інших споживачів, адже за старими розцінками забезпечувати роботу підприємства вже неможливо. Проте пересічні жителі громади здорожчання не відчують.  Валківські депутати від “Блоку Світличної “Разом!” виступили з ініціативою залишити тарифи для населення на попередньому рівні, а різницю в тарифах компенсувати з місцевого бюджету.

Валерій Скрипніченко, Валківський міський голова, член партії  “Блок Світличної “Разом!”

 Ціни на енергоносії, заробітна плата й витратні матеріали за цей період збільшилися і виникла необхідність збільшити тариф. Але для того, щоб підтримати  людей наших, щоб цей тягар підвищення тарифу не ліг на їхні плечі, депутати від фракції Блоку Світличної у Валківській міській раді вийшли з ініціативою, щоб прийняти відповідну програму й різницю в тарифах між економічно обґрунтованими й тими, які затверджені виконавчим комітетом взяти на місцевий бюджет.

Комунальне підприємство “Вода” обслуговує дев’ять населених пунктів. Це приблизно 4,5 тисячі мешканців громади. Директор підприємства Борис Мирошниченко говорить, що за два роки всі складові, які враховуються при перерахуванні тарифів, виросли в ціні. Тож, підняття тарифу було неминучим.

Борис Мирошниченко, директор КП «Вода»

Це основні такі напрямки, як паливно-мастильні матеріали, заробітна плата, електроенергія, матеріали, якими нам доводиться працювати. Тому й виникла потреба в перерахунку тарифів. Тарифи перерахували й пропозиція була винесена виконком міської ради, де блок фракції Світличної вніс пропозицію, що для бюджетних та інших організацій тариф залишити таким, як є, а для населення залишити тариф на рівні 19 року.

Валківський міський голова Валерій Скрипніченко каже, програма з компенсації тарифу розрахована до кінця року.

Світлана Сухомлин, Євгеній Карпенко