У центрі Харкова представники «Опозиційної платформи – ЗА ЖИТТЯ» намагалися провести мітинг на підтримку російської мови

28 Січня 2020

Сьогодні у центрі Харкова представники «Опозиційної платформи – ЗА ЖИТТЯ» намагалися провести мітинг на підтримку  російської мови, але цьому завадили проукраїнські громадські  організації. Не обійшлося без штовханини та постраждалих.

Близько одинадцятої біля будівлі Харківської обладміністрації збирається поліція. Повідомлено про проведення «мирного пікету» за участі 30 осіб. Його ініціював на захист російської мови Андрій Лесик.   Нагадаємо, у 2017 році його затримали за  обвинуваченням у сепаратизмі, але згодом відпустили під особисте зобов’язання.

Андрій Лесик, організатор акції, очільник міської організації «Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ» 

Недавно была принята правка закона об ограничении в школах обучения на украинском языке. Нам сказали, что один урок в неделю на русском языке, у каждого человека должно быть право выбирать язык, на котором общаемся.

Володимир Сорокін, учасник акції

Принята Европейская хартия, мы идем в школу учиться на родном языке, принята конвенция о защите прав обучения  на национальном языке, они предусматривают право учиться на родном языке.

Тим часом представники проукраїнських організацій продемонстрували власну позицію щодо опонентів. Пікет організаторів тривав недовго.

Немичев рвет рукав Лесика, тянет на себя – полиция, вмешайтесь.

Лесик дістає стусанів, його закидають яйцями, втім завдяки захисту прихильників він дістається  безпечної зони.

А ну-ка давай отсюда.

Ініціаторів пікету евакуювали  поліцейські автобуси.

За даними правоохоронців, безпеку проведення акції забезпечували близько сімдесяти поліцейських.  Близько десятка учасників акції, у тому числі журналісти,  отримали травми очей та обличчя внаслідок розпилення невідомої хімічної речовини.  За офіційними даними, по допомогу до медиків внаслідок розпилення газу звернувся  38-річний чоловік та поліцейський. Інформація зареєстрована у Єдиному обліку заяв і повідомлень Київського відділу поліції.

Оксана Кириченко, Євген Сєріков.