У театрі Пушкіна незабаром відбудеться прем’єра вистави, присвяченої видатній актрисі Людмилі Гурченко

1 Квітня 2021

«Люся». У театрі Пушкіна незабаром відбудеться прем’єра вистави, присвяченої видатній актрисі Людмилі Гурченко. Спектакль – можливість побачити Харків очима відомої харків’янки та водночас поєднання правди і художньої вигадки. На предпоказі побувала наша знімальна група.

Така роль є мрією будь-якої актриси, говорить виконавиця головної ролі – Людмили Гурченко – Марія Ванєєва, бо є можливість не тільки передати цікавий образ, а й використати весь потенціал, напрацьований Людмилою Гурченко впродовж всього життя. Для неї особисто, зізнається актриса, цей творчий досвід – величезний поштовх для розкриття власного «я».  Щоб увійти у образ вона передивилась чимало кінострічок актриси:

Марія Ванєєва, актриса Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. Пушкіна

 Ми – дві зовсім різні людини, проте, нас багато що об’єднує, наприклад, для мене стало дуже знаковою подією, що  я з нею навчалася в одній школі. Вона навчалася в українській гімназії №6, і так склалася доля, що я також вчилася в цій школі і це мені дає таку внутрішню опору, ми разом з нею – харків’янки, ми – актриси, але звичайно, я би сказала, що Люся більше вірила в себе, вона була більш цілеспрямованою, вона нікого, нічого не боялася і це ті риси, які мені подобаються в ній, і які я намагаюся культивувати в собі.

Вистава – це, з одного боку, розповідь про події з життя Людмили Гурченко, її відносини з містом, з людьми, серед яких вона зростала. Отже частково вона базується на реальних подіях, описаних у мемуарах «Моє дитинство». З іншого – це художнє осмислення та трактування обставин, у яких була і могла бути Людмила Гурченко, у тому числі – фантазія на тему, якою би вона була, якби опинилась у Харкові за нинішніх часів:

Олександр Середін, режисер вистави «Люся»

Я думаю что, конечно, что Гурченко как актриса, как певица, как дива случилась и благодаря Харькову и, в том числе, вопреки Харькову, потому что она его покинула, и мы знаем, что у нее были сложные истории взаимоотношений, которые в итоге разрешились памятником и всеобщим признанием, и вот этот вопрос мы и исследовали с актерами, что, наверное, такие величины случаются и благодаря, и вопреки.

У виставі задіяно 10 акторів, кожен виконує по декілька ролей. Для спектакля було створено низку декорацій, завдяки чому харків’яни побачать відомі та улюблені багатьма місця зокрема, «градусник». Щодо костюмів, то чимало з них зроблені за технологією відновлення:

Катерина Колісниченко, головний художник Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. Пушкіна

Что касается Людмилы Марковны, ее персонажа, отшито было, восстановлено несколько платьев по кинофильмам, в которых она принимала участие, как актриса, большой костюмный ряд. Это «Карнавальная ночь», «Любовь и голуби», «Вокзал для двоих».

У виставі, яка триватиме 2 години 40 хвилин, глядачі почують чимало всім відомих хітів Людмили Гурченко – зокрема, «5 хвилин»», «Гарний настрій». Прем’єрні покази вистави відбудуться 2,3 та 4 квітня.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков