У театрі Пушкіна готуються до прем’єри

12 Грудня 2019

У театрі Пушкіна готуються до прем’єри. Найближчими днями на суд глядачів буде представлена вистава «Йєрма» за одноіменною п’єсою іспанського драматурга Федеріко Гарсіа Лорки.  Наша знімальна група побувала на допрем’єрному показі.

На малій сцені театру Пушкіна остання перед прем’єрою репетиція. Вистава «Йєрма» – містична драма у двох діях. У основі сюжету одвічна історія – молоду дівчину віддали заміж за чоловіка, який набагато старший за неї. Втім Йєрма про це зовсім не жалкує, і попри те, що її чоловік чудовий сем’янин,  головна героїня страждає, ночами тікає з дому. Причина страждань – бездітність.

Режисер Ольга Турута-Прасолова говорить – бездітність – обставина, в якій живуть герої вистави і борються з цією проблемою. Режисер навмисно намагалася зробити тему бездітності родини не головною.

Ольга Турутя-Прасолова, режисер 

Це не етично, не можна в театрі говорити про це. Це моє особисте правило. Я не торкаюся теми дітей взагалі, в мене на сцені не помре жодна дитина і мені здається, що це надто глибока проблема, щоб говорити про неї відкрито і, знаєте,  в ній колупатися.

Виконавцями ролей стали як досвідчені, так і молоді актори. Роль Йєрми виконує Ніна Батовська, Хуана – Микола Воротняк і Юрій Головін. Виконавцем ролі Віктора став Максим Авксєнтьєв, Долорес – Інна Одноралец.

У виставі багато пластики. Балетмейстр театру Наталія Федіна каже – процес роботи над п’єсою виявився дуже спокійним, не було складнощів. До того ж вдалося внести нові технічні прийоми. Балетмейстер ділиться секретом, як народжуються пластичні мізансцени.

Наталія Федіна, балетмейстер Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. Пушкіна

В контакте, кого-то знаешь лучше. Кого-то знаешь меньше, за кем-то наблюдаешь внимательно, за кем-то нужно присмотреться больше и не поломать актерскую природу, найти ту самую точность, которая будет со временем не теряться, а наоборот – нарастать и, конечно же, взаимосвязь с режиссером.

Прем’єрні покази вистави відбудуться 14, 15 та 26 грудня.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.