У театрі імені Пушкіна – прем’єра

21 листопадаа 2018

У Харківському театрі імені Пушкіна пройшли вже декілька вистав «Онєгін». Спектакль відрізняється від інших мінімальною кількістю декорацій, пластикою тіл акторів та тим, що жіночу роль грає чоловік.

Зараз на великій сцені театру Пушкіна декорації іншої вистави. Ввечері зала заповниться глядачами. Спектакль «Онєгін» – постанова особлива, вона присвячена вісімдесят п’ятій річниці театру. Молода режисерка Ольга Турутя-Прасолова  говорить – потрібно зняти з себе всі стереотипи про Онєгіна і дивитися постанову не очима людини, яка колись читала роман Пушкіна, а спостерігати за мовою тіл акторів. За словами Ольги, на сьогодні задача колективу – залучити  молодого глядача. І це вдалося -зараз серед відвідувачів постанови «Онєгін» люди різного віку. Вже не першу прем’єру  театру відвідує і керівник області Юлія Світлична.

Ольга Турутя-Прасолова, головний режисер театру ім. Пушкіна 

Здавали прем’єру «Ляльковий дім», це також моя постанова. Я думаю, що губернатор, так і є, цікавиться взагалі тим, що відбувається і чим живе театральний Харків, і її можна побачити і в театрі Шевченка, і в інших театрах. Вона активна людина, зацікавлена, приємно було почути відгук від неї, я дуже рада.

У Андрія Ванєєва в виставі одразу кілька ролей, він грає няню, у декількох пластичних сценах самого Онєгіна та слугу. Те, що чоловік грає жінку  не новина, говорить актор, проте, для роману Пушкіна, можливо це несподівано – впевнений Андрій. Кожен глядач у «Онєгіні» має знайти щось своє.

Андрій Ванєєв, актор театру ім. Пушкіна 

Для мене у виставі напевно головне те, що не варто боятися любити.

Пластичні рухи акторів іноді у виставі можуть замінити текст, говорить Наталя Федіна, балетмейстер театру.

Наталя Федіна, балетмейстер-постановник театру ім. Пушкіна 

Тело, пластика, это такой же инструмент, как и слово в театре, как и свет. Сценический костюм, это обычно, мне бы хотелось, чтобы такой же  синтез был, это обогащает театр.

На сьогодні трупа театру може в повному обсязі займатися творчими питаннями, бо є можливість не думати про побутові проблеми. Обласна влада останні роки велику увагу приділяє розвитку культури та мистецтва в регіоні. Театр Пушкіна отримує фінансування в повному обсязі. Декілька років тому в будівлі були проблеми з фасадом, завдяки ініціативі голови області кошти на ремонт будівлі виділили з обласного бюджету.

Сергій Бичко,  директор театру ім. Пушкіна 

Областная администрация и губернатор Юлия Светличная поддержали нас и выделили большие деньги для того, чтобы всё это отреставрировать, поштукатурить, укрепить и покрасить, мы всё сделали, большая работа сделана – пандус – люди с ограниченными возможностями могут заехать в зал.

Більше того, зараз з обласного бюджету виділені додаткові кошти – понад півмільйона гривень на заміну вікон у театрі та обладнання.

Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови 

 Город невероятно благодарен  областной государственной администрации за те огромные перемены, которые за последние годы очень визуальны, понятны и их очень хорошо воспринимают харьковчане, спасибо огромное, спасибо огромное, это, действительно, заслуживает аплодисментов.

За словами губернатора – складні часи в країні зовсім не привід забувати про мистецтво. Духовність та освіченість українців – одне з головних завдань у роботі обласної влади.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Культура та мистецтво – це духовний фундамент нації, кожної держави. Всі обласні театри, а їх п’ять у Харкові, ми опікуємо і з цього року запроваджуємо новий підхід, щоб виділяти фінансування з обласного бюджету для підтримання інфраструктури і для надання якісних і нормальних умов для тих, хто працює в театрі та глядачів, хто поціновує це мистецтво.

Наступна вистава «Онєгін» у театрі Пушкіна відбудеться 29 листопада

Анна Почапська, Євген Сєріков, Дмитро Поздняков.