У суді триває розгляд справи про вільний доступ харків’ян до сесій Харківської міськради

14 Вересня 2020

Триває судовий розгляд справи про вільний доступ харків’ян до сесій Харківської міськради. Сьогодні юристи Харківського антикорупційного центру та міськради представили свої аргументи «проти» чи «за» діючого регламенту міськради.  Подробиці – далі.

Ще півроку тому адвокати Харківського антикорупційного центру довели у суді, що діючий регламент  міськради обмежує права харків’ян на вільний доступ до сесій. Юристи мерії подали апеляцію на рішення суду першої інстанції, з чим незгодні представники антикорупційного центру.

Володимир Рисенко, адвокат, представник ГО «Харківський антикорупційний центр»

На наш погляд, рішенням встановлено повністю всі порушення, які встановила Харківська міськрада – не може бути жодних обмежень для громадян. Навіть Верховний суд постановив, що це право не підлягає будь-якому обмеженню.

Зокрема, юристи ХАЦ вимагають скасувати: закриті сесії міськради; заборону громадянам бути присутніми на засіданнях сесій; заборону на користування засобами мобільного зв’язку;  заборону на права громадян публічно проявляти своє ставлення до того, що відбувається на засіданні.  Крім того, обмеженням прав громадян адвокати вважають, необхідність подачі заявок в міськраду за 48 годин до початку сесії аби громадянин міг на неї потрапити.

Андрій Григоров, суддя Другого апеляційного адміністративного суду  Харкова

Ну немає, ну не подали заяву, а це питання людину раптом зацікавить – він має право зайти на сесію?

Оксана Гуслєва, очільниця відділу юридичного департаменту Харківської міської ради

 Ну, такого не буває по-перше. Відсутність такої заявки є підставою для не допуску на сесію? – Ну взагалі – ні. Ці заявки потрібні для того, щоби зрозуміти скільки заявок подано, і як всіх осіб потрібно розмістити у сесійній залі  – це організаційна робота.

Юристи міськради попросили суд долучити до матеріалів справи лист від управління Державної служби з надзвичайних ситуацій. На їх думку, це мало стати аргументом щодо обмеження кількості присутніх у залі засідань під час сесій.

Андрій Григоров, суддя Другого апеляційного адміністративного суду  Харкова

Доводити його будь-якими доказами додатково – загальновідомий факт про необхідність дотримування правил пожежної безпеки немає сенсу.

Таким чином клопотання міськради відхилили.

Ігор Черняк, представник ГО “Харківський антикорупційний центр”

Те, що було в регламенті міськради – це, по-перше, очевидне порушення закону, звуження прав мешканців Харкова і купа суто юридичних технічних помилок. Цей регламент суб’єктивний, і дає можливості маніпуляції, для порушень прав громадян і фактично створює дискримінацію для певних категорій.  Ми боремося за те, щоби регламент міської ради нової відповідав Конституції і законам, і щоби всі члени громади могли належним чином реалізувати свої права і інтереси.

Наступне засідання суду відбудеться 25 вересня. Мають пройти дебати і, як сподіваються позивачі, ухвалено рішення справи по суті.

Оксана Кириченко, Євген Сєріков