У Старовірівці нагородили чоловіка та підлітка, які врятували чотирьох людей з пожежі

13 Січня 2022

У Старовірівці Красноградського району нагородили чоловіка та підлітка, які врятували чотирьох людей з пожежі. Сміливцям вручили грамоти та відзнаки від Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій. Народна депутатка України Юлія Світлична, зі свого боку, ініціювала нагородження 16-тирічного юнака, який першим кинувся на порятунок рідних, орденом «За мужність». Відповідне подання Світлична направила Президентові України. Подробиці – далі.

Надзвичайна подія сталася в ніч на 25 грудня у приватному будинку, де знаходились бабуся та четверо неповнолітніх віком від 8-ми до 16-ти років. Найстарший з них – Дмитро помітив займання та почав рятувати рідних з охопленої полум’ям будівлі.

Дмитро Гербут, врятував рідних з пожежі

Я сначала вытолкнул бабушку, потом младшего племянника и старшую. И сам выпрыгнул. А за средним не могу уже полезть, потому что там уже горело.  Страха особо не было. Там я испугался за своих родных.

Хлопець врятував бабусю, свою 13-річну сестру та 9-річного хлопчика, який тоді ночував у них вдома. Проте в диму і вогні, що розгорівся,  не зміг знайти  8-річного брата. На допомогу прийшов сусід. Василь Чередниченко тричі заходив до палаючого та задимленого будинку, поки не знайшов хлопчика під ліжком в одній з кімнат. Дитина була непритомна.

Василь Чередниченко, житель с. Старовірівка

Я волновался, что я не вытяну его оттуда. Я этого ребенка прекрасно знаю и у меня его образ стоял, я переживал. Я ни за что не думал. Я думал только за то, чтобы его остуда вытянуть. Все.  А о том, что я горю, не горю, об этом мысли не было. Я его теребенил, пока вытаскивал. Он воздуха хватанул, я его через дом, через дым передал, он воздуха хватанул и все, и я уже сам ожил.

Вогнеборці, прибувши на виклик, гасили пожежу до самого ранку. Дітей, які надихалися димом, у тому числі і 16-тирічного Дмитра, госпіталізували. Та про сміливість хлопця і його небайдужого сусіда зрештою дізналась вся країна. Адже не кожна людина здатна зробити крок у полум’я та, ризикуючи власним життям, врятувати інших. Саме перші дії є вирішальними, – говорять професійні рятувальники.

Олександр Волобуєв, начальник Головного управління ДСНС України у Харківській області

Могло загинути 5 чоловік в одній будівлі. І першочергові дії Дмитра п’ятнадцятирічного, який не злякався, не втік з місця пожежі, а своїми діями зумів врятувати 3-х чоловік, і дії 47-ми річного Василя, який тричі заходив в палаючий будинок і, незважаючи на те, що вже і перекриття падало, і задихаючись, знайшов 8-мирічного хлопчика і теж його врятував.

Хоробрість юнака, на думку народної депутатки України Юлії Світличної,  гідна ордена.  28-го грудня Світлична направила відповідне звернення Президентові з ініціативою нагородити Дмитра Гербута орденом «За мужність» ІІІ ступеня.  Увага та усіляка підтримка пересічних жителів Харківщини для народної депутатки справа принципова. Юлія Світлична неодноразово ініціювала збільшення адресної матеріальної допомоги людям у скрутному становищі та комплексну підтримку жителів громад у найвіддаленіших районах області.

Юлія Світлична, народна депутатка України

Безперечно, будемо заглиблюватися в усі проблеми, з якими приходять люди. Багато питань стосуються й покращення інфраструктури, й ремонту доріг, й матеріальної допомоги, яка необхідна людям у складних ситуаціях, щоб заплатити за лікування. Дороге лікування, яке люди не в стані самі оплатити.

Народна депутатка системно проводить зустрічі із людьми, тож з перших вуст знає, що турбує жителів Харківщини та якої підтримки вони потребують.

Ольга Шевенко