У січні відбудеться автомобільна гонка «Кубок Харкова-2020»

4 Грудня 2019

Вже у січні відбудеться перша зимова автомобільна гонка «Кубок Харкова-2020». Її особливість в тому, що взяти участь у ній можуть спортсмени – ветерани з автокросу. Про особливості гонки, розкажуть наші журналісти.

Ідея організувати гонки для ветеранів автоспорту з’явилась вже давно, говорить Чемпіон України з шосейно-кільцевих перегонів Микола Чмих. Минулого року навіть провели пробні перегони. А вже цієї зими відбудеться «Кубок Харкова-2020» серед ветеранів автомобільного спорту.

Микола Чмих, Чемпіон України з шосейно-кільцевих перегонів

Во всем этом самое важное и самое главное, на мой взгляд – это, когда ты говоришь своим друзьям и они говорят – это сложно, но осуществимо. И когда проговорили об этой идее, сразу откликнулись.

В перегонах візьмуть участь відомі спортсмени – майстри спорту та неодноразові. Люди, для яких гуркіт моторів – справжнє життя. Щоправда, є й обмеження. У автозаїздах візьмуть участь спортсмени віком 60 +. Для змагань будуть підготовлені два однакових спортивні автомобілі, на яких і будуть змагатись метри автомобільного спорту України. Так, умови для всіх будуть рівні. Змагання планують провести  25 січня. Тож, основні корективи може внести погода. На цей випадок у організаторів є, так би мовити, «план Б».

Валентин Мартишко, майстер спорту

Мы совместно сделали трассу грунтовую и на этом грунте можно будет проводить что-то на подобии трека. И на ней можно будет проводить полутрек, полукросс.  Трековую гонку, параллельную гонку – вариантов очень много. Существенно менять ничего не нужно, автодром был построен для этого.

Серед учасників спортсмени, знані не тільки у нашій країні, а й далеко за її межами.   Не пропустить змагання і легендарний український гонщик, залужений майстер спорту Олександр Салюк. Спортсмен зі світовим ім’ям, який сів за кермо у 8 років та присвятив цьому виду спорту все життя.

Олександр Салюк, заслужений майстер спорту України

Если этот проект родиться, он даст возможность этим людям иногда собираться, видеться, встречаться и вспоминать молодость. Еще и в таком проекте, где можно погазовать. Это проект не для того, чтобы бороться за секунды и гнаться за медалями. Это больше шоу, встреча больших людей Украины, которые получат возможность увидеться за много лет.

Олександр Салюк – постійний учасник Чемпіонату України з автокросу. Спортсмена, як і весь Чемпіонат, підтримує паливна компанія Sunoil, саме під брендом цієї компанії Олександр Салюк здобув не одну перемогу. Власне, одним із генеральних партнерів змагань на Кубок Харкова-2020  також виступає паливна компанія Sunoil.

Анна Почапська. Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков