У Шевченківському районі відбувся ярмарок вакансій

28 Січня 2020

Перевірити тиск, зір та проконсультуватись із вузькими спеціалістами. Таку можливість мали жителі Шевченківського району. Для них організували ярмарок здоров’я.

У Шевченківському Будинку культури цими вихідними було людно. Та на цей раз жителі прийшли не на концерт, а перевірити своє здоров’я.

Олена, жителька селища Шевченкове

Давление проверили. Посоветовали в понедельник на прием к ним попасть. В общем, бодрое настроение. Думаю, они нам помогут.

Ярмарки здоров’я направлені на профілактику здорового способу життя. Перший такий ярмарок пройшов минулоріч у Пісочині, за підтримки тодішньої губернаторки області Юлії Світличної. Вона завітала і у Шевченкове, де поспілкувалась із місцевими.

Юлія Світлична

По трошки ремонти робляться, по трошки – увага, а ми завжди будемо із людьми поруч і завжди – обличчям. І разом із вами, тільки разом ми зможемо з вами робити корисні справи. Ми ж всі – єдині, ми живемо тут – це наша Батьківщина.  Коли ти сприймаєш  територію, на якій живеш, як свій дім, то ти хочеш, щоб твій дім був найкращим. Це наше спільне прагнення, тому будемо до цього йти.

Мешканці селища мали можливість поспілкуватися з сімейними лікарями, отримати консультації вузьких фахівців.

Роман Шебанов, лікар-офтальмолог

Сюда входит проверка оптики глаз, проверка внутриглазного давления, потому что на сегодняшний день – это очень большая проблема. Очень много пациентов, которые имеют глаукому, которое диагностируют несвоевременно и так же мы будем давать рекомендации, благодаря нашему оборудованию.

А також докладніше дізнатися про медреформу.

Ми запитуємо людей, чи підписана у них декларація з лікарем, в наш час це обов’язково. Основна маса людей підписали, але є і ті, хто не підписав. Ми розказуємо їм, що зробити, куди звертатись. Вимірюємо тиск, даємо поради.

Крім того, на ярмарку були і цікаві локації. На одній з них навчали, як правильно надавати першу невідкладну допомогу.

Світлана Голенко, інструктор учбово-тренувального центру екстреної та медичної допомоги та медицини катастроф

Для того, щоб розпочати сердцево-легеневу реанімацію нам необхідно зробити компресію грудної клітини, для цього ми грудну клітину ділимо на дві частини і встановлюємо руки на середину грудної клітини та розпочинаємо компресію.  Укладаємо одну руку поверх другої і прямими руками розпочинаєм компресії.

Такий ярмарок здоров’я проходить вже в четвертому районі Харківської області, в рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді», який фінансується Євросоюзом.

Христина Чайка, виконавча директорка українсько-німецької асоціації

Цей ярмарок безкоштовний. Ми безкоштовно привозимо своїх докторів і надаємо медичне діагностування та допомогу тим людям, які не можуть зараз поїхати до центру, до Харкова.

Юлія Світлична пообіцяла місцевим, що такі ярмарки здоров’я проводитимуться і надалі. За необхідності вузькі лікарі ще не раз приїдуть до Шевченково.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.