У селищі Старий Салтів оновили амбулаторію

8 Лютого 2019

У селищі Старий Салтів заступник голови Харківської обласної адміністрації Вадим Данієлян відвідав оновлену амбулаторію, а також поглянув, як ведеться будівництво на ще одному об’єкті охорони здоров’я.

Старосалтівська амбулаторія має світлий та сучасний вигляд. Приміщення її капітально відремонтовані та оснащені сучасним медичним обладнанням. Тут розташований денний стаціонар на 10 койок, приймають пацієнтів стоматологи, рентгенолог та 3 сімейних лікаря.

Карина Ліца, головний лікар амбулаторії

На сегодня заключено для этой амбулатории 3,5 тысячи деклараций. За прошлый год было посещений 12 тысяч. Амбулатория работает активно, штат укомплектован.

До того ж тут – у Старосалтівській амбулаторії сімейні лікарі вже користуються таким сегментом охорони здоров’я як телемедицина.

Марія Дрожжина, виконуюча обов’язки завідуючої амбулаторією

Иногда не нужно пациента направлять в Волчанский ЦРБ. Если возникают какие-то вопросы, я обращаюсь к узкому специалисту. Связываемся через скайп, и он дает консультацию. То есть уже мы знаем наши дальнейшие действия, куда его направить или в плане лечения тоже консультируют.

Харківська область стала однією з п’яти регіонів України, де тестуватимуть систему телемедицини. Розвиток охорони здоров’я є одним із пріоритетних у роботі голови області Юлії Світличної. Будівництво медичних закладів у кожному районі та найвіддаленіших селах – одне з головних питань. У цьому році в області мають збудувати близько 20 нових амбулаторій. У минулому вже було розпочато будівництво на 30 об’єктах.

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Это новые амбулатории, которые будут оборудованы новым медицинским оборудованием. Это амбулатории, которые будут предусматривать жилье для врачей, также будут приобретены автомобили и будет каждая амбулатория обеспечена автомобилем «Рено Дастер».

У Старосалтівській об’єднаній громаді зводять ще один сільський медичний заклад, який матиме житло для лікарів та буде укомплектований власним транспортом. Можливим це стане завдяки ініціативі та зусиллям обласної адміністрації та особисто – губернатора.

Едуард Коновалов, голова Старосалтівської селищної ради

У нас дуже тісна співпраця з обласною адміністрацією, по жодному питанню, по якому б ми не звертались – хоч це юридична допомога, хоч люба нам жодного разу не було відмовлено.

Вадим Данієлян поглянув, як ведеться будівництво нової амбулаторії. Поки що тут звели тільки стіни. Проте, невдовзі це стане сучасними та комфортнім медичним закладом.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.