У селищі Нова Іванівка Лозівського району запрацював оновлений фельдшерсько-акушерський пункт

9 Серпня 2019

У селищі Нова Іванівка Лозівськго району запрацював оновлений фельдшерсько-акушерський пункт. За 2 тижні до завершення ремонтних робіт заклад відвідала губернатор області Юлія Світлична. Медична сфера знаходиться на особистому контролі очільниці області та є одним із пріоритетних напрямків її роботи.

Не так давно цей ФАП мав не такий ошатний вигляд. У будівлі, що зведена понад півстоліття тому, багато років не проводились ремонтні роботи. Застарілі меблі та обладнання, яке просто розвалювалось у руках, також давалось взнаки. Сьогодні тут повністю зроблений ремонт, оновлено обладнання та створені всі зручності як для медпрацівників, так і для пацієнтів. Такі перетворення тут стали можливі завдяки підтримці голови області Юлії Світличної.

Олексій Євсєєв, директор КП «Лозівський центр медико-санітарної допомоги» Лозівської міської ради

В 2016 году участвовали в областном конкурсе проектов, при поддержке облдержадминистрации и компании GIZ, мы выиграли этот проект на сумму 233 тысячи гривен, благодаря чему была полностью заменена мебель, как офисная, так и медицинская. Кроме того, нам было выделено медицинское оборудование, полностью оснащен ФАП – как диагностическим, так и лечебным. В 2017 году также участвовали в областном конкурсе мини-проектов, выиграли его на сумму 198 тысяч гривен, это проект «Тепла підлога».

ФАП обслуговує 4 населених пункти, це 1200 осіб населення. З них 120 дітей віком від нуля до 14 років. За день заклад обслуговує в середньому 20-25 осіб. У ФАПі надають першу невідкладну допомогу, роблять різні маніпуляції, виконують призначення лікарів, пильнують немовлят та роблять щеплення. У нових умовах, кажуть співробітники закладу, працювати стало набагато легше та комфортніше.

Вікторія Радзивіло, завідувачка ФАПу 

Ну, конечно, лучше стало. Во-первых, теплее, теплые полы, вам рассказывал директор наш. Условия комфорта улучшились. Очень приятно, когда люди приходят, а ты кладешь деток, например, на хорошую мебель, стол пеленальный, топчаны очень удобные, на которых проводятся мини-манипуляции. Люди довольны, и нам комфортно,  и людям приятно. Даже просто отдохнуть, зайти.

За кілька днів до завершення ремонтних робіт у ФАПІ, заклад відвідала губернатор Юлія Світлична. Вона перевірила стан ремонтних робіт, поспілкувалась із персоналом та передала фершердську сумку для потреб медиків.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

За нами люди и люди рассчитывают. Если есть движение, нужно продолжать, если остановишься, тогда сложнее сдвинуть это с места.

Ольга Сітковська, Макс Артамонов