У селі Губарівка завершується реконструкція нової школи

5 Серпня 2019

У  селі Губарівка, що у Богодухівському районі завершується реконструкція нової школи. Недобудова, що стояла більше двадцяти років, вже незабаром зможе приймати в своїх стінах учнів.

Цю будівлю у селі Губарівка почали зводити ще у дев’яностих роках минулого століття. Та потім будівництво припинилося. Будівельні роботи тут нарешті розпочали восени минулого року за ініціативи голови області Юлії Світличної.

Юлія Каплунівська, Губарівський сільський голова

Дуже довго мріяло село про цю школу, дуже довго. Вона стоїть майже в центрі і людям було боляче бачити цю будівлю, яка 23 роки просто пустувала, а діти були змушені в тісних класах і коридорах… без спортзалу, без їдальні нормальної, змушені просто навчатися.

Весь цей час діти в Губарівці навчалися в приміщенні дитячого садочку. Всього – 78 учнів з першого по дев’ятий клас. Ще 30 учнів їздять у школи до сусідніх селищ. Вже незабаром всі вони зможуть піти до нової школи з просторими класами та всім необхідним для навчання.

Тут буде завжди світло, комфортно, тепло. Взимку тут можна буде зекономити на опаленні. У світлі, сонячні дні дітям тут буде комфортніше. Ергономічні квадратні приміщення, хороші покриття. До якості робіт претензій немає жодних, тепер залишилось це все ще трішки доробити.

Що і де буде розташовано у нових класах вже розплановано. Залишилось тільки завезти меблі та обладнання.

У цій частині, де поки що вільно, будуть стояти звичайні парти і дошка для того, щоб вчитель та діти могли конспектувати щось, заняття проводити. А тут буде робота з оргтехнікою, з ноутбуками чи комп’ютерами. Це буде ясно в процесі того, як будемо облаштовувати це приміщення.

Всі роботи виконані з урахуванням вимог безпеки перебування дітей у школі.

Электричество заложено в полу, чтоб детвора не наступила, не начали резать. Это было предусмотрено.

Всі внутрішні роботи вже виконані, говорить підрядник Павло Бабенко, залишилося тільки довести до ладу територію навкруги школи.

Павло Бабенко, підрядник

На сегодняшний момент мы заканчиваем благоустройство территории. Это озеленение, спортивные площадки, ограда, тротуары, пожарные заезды. Поэтому планируем и стоят такие задачи – до 1 сентября запустить этот объект.

Галузь освіти – в пріоритеті роботи у губернатора Харківщини Юлії Світличної. Голова області впевнена, що діти з будь-якого куточка регіону повинні мати однакові умови для навчання.

Валентина Зирянова, перший заступник голови Богодухівської райдержадміністрації

За період каденції Юлії Світличної настільки все оживилося, от яка вона вся цілеспрямована і організована і домагається того ж від тих, хто з нею поруч. І завдяки цьому, за останні 5 років зроблено більше, ми аналізували по багатьох параметрах, ніж за попередні два десятиліття разом взятих.

Нова школа розрахована на 100 учнів. Всі вони – жителі Губарівки. Та Валентина Зирянова говорить – не виключено, що в новій сучасній школі захочуть навчатися і дітлахи з інших населених пунктів.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков.