У регіоні реалізується низка заходів, спрямованих на розвиток підприємництва

22 Червня 2019

На Харківщині реалізується низка заходів з метою підтримки розвитку підприємництва. Про реалізацію обласної програми сприяння розвитку малого і середнього бізнесу розповіли у облдержадміністрації.

Малий та середній бізнес на Харківщині активно розвивається, а відтак збільшуються платежі до бюджету.   Про це свідчать такі цифри. За підсумками 2018-го року Харківська область нараховує близько 23 тисяч малих та середніх підприємств, кількість фізичних осіб-підприємців перевищує 149 тисяч. За рік кількість ФОПів у області збільшилась на третину. Кількість юридичних осіб сягає 22,5 тисяч, за рік їх побільшало на 14%. Протягом року фізичні особи-підприємці заплатили до  місцевого бюджету близько 2,5 мільйонів гривень податку на прибуток, юридичні – 8 мільйонів 700 тисяч гривень. Створенням сприятливих умов для ведення бізнесу та  міжнародного партнерства особливу увагу приділяє голова регіону Юлія Світлична. Завдяки її зусиллям Харківська область відома далеко за її межами, у регіоні постійно проводяться міжнародні  зустрічі, підписуються контракти, відбуваються масштабні форуми. Один із таких – «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи», який відбувся восени минулого року. Тоді, під час форуму були підписані реальні контракти, що вже реалізуються.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

За підсумками економічного форуму ми маємо домовленості, маємо підписаних контрактів на суму майже 6 мільярдів гривень, які нададуть можливість завантажити наші промислові підприємства, ми маємо аграрні досягнення.

Міжнародні зустрічі, які стають платформою для подальшого співробітництва між іноземними та українськими підприємцями, за підтримки губернатора Юлії Світличною тривають.  Також, у регіоні активно реалізується програма  сприяння розвитку малого та середнього бізнесу.

Андрій Колос,  директор Департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації

У Харківській області працює дуже потужна інфраструктура підтримки малого та середнього бізнесу – а саме – більше 300 установ, які надають консультування з питань комерційної діяльності малим та середнім бізнесом, більше 300 фінансових небанківських установ, 8 фондів, 48 громадянських об’єднань, 143 інвесткомпанії, інвестиційні фонди, аудиторські фірми, страхові компанії, лізингові центри, біржі, кластери, технопарки, бізнес-центри і таке інше.

Завдяки цьому підприємці, які мають відповідне бажання, можуть підвищити рівень своєї кваліфікації. Крім того, проконсультуватися з приводу питань, що їх цікавлять, зокрема – отримати юридичну, фінансову консультацію, консультацію з приводу ведення підприємницької діяльності, знайти нових партнерів, ринки збуту.

У регіоні у рамках підтримки підприємництва реалізується проект «Новий відлік».

Андрій Колос,  директор Департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації

У 18-му році була вже шоста хвиля проекту «Новий відлік», це програма, яка реалізується спільно з асоціацією приватних роботодавців. І спрямована безпосередньо на членів АТО, їх сімей, переселенців. І саме ця категорія потребує найбільшої уваги. І саме проект «Новий відлік» спрямований на те, щоб надати консультації, навчити, розказати, показати і допомогти запустити новий бізнес ветеранам, АТО та переселенцям.

Цей проект, до речі, реалізується і в містах області. Зокрема, у Змійові, Лозовій, Первомайську. На Харківщині запущений проект «Фінансова грамотність».

Андрій Колос,  директор Департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації

Цей проект реалізовано на базі університету банківської справи, це проект, спрямований на підвищення рівня фінансової грамотності. Створений центр відповідний в університеті банківської справи, проводяться тренінги, курси, навчання, семінари. Тобто, це такий потужний фінансово-консультаційний центр, який надає допомогу і послуги всім, хто потребує цього.

На Харківщині з метою сприяння розвитку малого та середнього бізнесу реалізуються міжнародні проекти. Зокрема, завдяки співробітництву між Харківською областю і Німеччиною підприємці можуть отримати необхідні знання у цій країні:

Андрій Колос,  директор Департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації

В області котрий рік поспіль реалізується партнерська програма Харківської області з урядом Німеччини. Суть цієї програми полягає в тому, щоб управлінці, менеджери, бізнесмени могли підвищити свій рівень знань і практичних навичок, проводячи стажування в Німеччині.

У регіоні на сьогодні вже більше 130 бізнесменів прийшли відповідне навчання, і наразі чергова група підприємців за підсумками відбору, проведеного у червні, вирушить на навчання до Німеччини. Для підтримки розвитку бізнесу у регіоні діє програма мікрокредитування. Завдяки цьому підприємці можуть отримати безвідсоткові кредити на розвиток власної справи. Крім того, завдяки співпраці з німецько-українським фондом у регіоні запускається новий проект:

Андрій Колос,  директор Департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації

Загальна ставка – 15-16, а так як облдержадміністрація запускає програму – часткове відшкодування – це половина відсоткової ставки, то для підприємця ефективна ставка по кредиту буде сягати 7,5-8%. На сьогодні пропозицій таких на ринку немає і це буде пілотний проект, який взагалі є беспрецедентним для нашої області.

Відповідна тристороння угода між Департаментом економіки, Харківським регіональним фондом підтримки підприємництва і німецько-українським фондом про початок цього проекту вже підписана. На наступну сесію обласної ради, за словами Андрія Колоса, буде винесений проект рішення про виділення коштів, і у разі ухвалення рішення підприємці зможуть скористатися кредитами за низькими ставками – у 7,5-8%.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.