У регіоні опікуються житлом для сиріт

16 листопадаа 2018

На Харківщині продовжують забезпечувати житлом дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тільки в цьому році за кошти державної субвенції придбано понад 30 об’єктів, де люди отримають дах над головою.

Тільки цьогоріч на Харківщині забезпечили житлом 37 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всього на сьогодні на обліку в Службах у справах дітей перебуває понад 4 тисячі дітей цієї категорії.

Ольга Шевченко, начальник Служби у справах дітей Харківської облдержадміністрації

За статистичними даними майже 25% при постановці на облік не мають впорядкованого житла. І по досягненню 16 років вони всі зараховуються на квартирний або соціально-квартирний облік.

Державна програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, запрацювала минулого року, коли на це вперше була виділена субвенція у розмірі понад 11 мільйонів гривень. Цьогоріч із держбюджету на таке житло було виділено майже 22 мільйони на закупілю більше ніж 30 об’єктів.7 з яких придбають до кінця цього року для облаштування дитячих будинків сімейного типу.

Ольга Шевченко, начальник Служби у справах дітей Харківської облдержадміністрації

В цьому році, лише за 9 місяців це житло вже отримали 37 осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Тому саме держава, як головний гарант, має проявляти турботу і проявляє її саме для цієї категорії.

Нагадаємо, проблемою житла для дітей сиріт особисто опікується голова області Юлія Світлична. Зокрема, у травні цього року губернатор вручила ключі від нових квартир у Пісочині семи дітям-сиротам. Дво- та трикімнатні квартири  були одразу і повністю готові до заселення мешканців. А наприкінці минулого місяці ключі від нового помешкання у Вовчанську отримали ще двоє дівчат, які виховувалися без батьків.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Эта программа работает у нас второй год подряд. Впервые за все существование и независимость Украины, государство повернулось лицом к людям и осуществляет государственные гарантии.

Крім того, у області працюють над тим, щоб кожна дитина – сирота, чи та, яка позбавлена батьківського піклування, була забезпечена правом на сімейне виховання. На сьогодні понад 97% таких дітей перебувають у прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу. І такий показник є одним з найкращих по Україні.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.