У регіоні оновлюють заклади соціальної сфери

13 Серпня 2019

Новий дитячий садок цієї весни розпочав роботу в селі Костянтинівка  на Харківщині. Місцеві жителі очікували на цю подію більше 20 років.

Дитячий садочок у Костянтинівці відчинив двері для малюків у березні цього року. Дошкільний підрозділ почав роботу  на базі ліцею. Нині у роботі закладу тимчасові канікули. Самий час аби провести додаткові ремонтні роботи – тепер у шкільній їдальні.  Директор установи Катерина Провоторова проводить нам невеличку екскурсію. Розповідає, коли заклад відкривали, стіни були однотонними та згодом тут з’явилися улюблені мультяшні герої малюків.

Катерина Провоторова, директор Костянтинівського ліцею

У нас є телевізор і вони дивляться мультики, під нього і співають, тому що він підключений до мережі інтернет. Ця кімната була одна, а тоді спитали дозволу, щоб розділити. Щоб це була ігрова, а то –  навчальна і там вони харчувалися.

Кімната для відпочинку у дитсадку окрема.

Добавили нам ліжечок. І цікава історія із двоповерховими ліжками. Коли привезли, всі дорослі хвилювалися, другий поверх – дітки маленькі, чи захочуть вони, чи будуть спати чи ні, може, боятимуться. Виявилося, що це ми дорослі хвилюємось, а маленькі діти всі захотіли спати на другому поверсі.

Готують дітям у шкільній їдальні, говорить директор.  Меню  різноманітне, його формували з урахуванням всіх побажань батьків.

Їдять і омлет, і оладки, і борщ, і каші, і рибку, і котлети, і м’ясце, і сирники, і ліниві вареники, і кисіль, запіканки. Коли складала меню наша медична сестра, складала так, як для своєї дитини.

Останні 20 років дитячого садочку у селі не було взагалі. Хтось возив своїх дітей до сусіднього Краснокутська, а це відстань близько 10 кілометрів. Ті ж, хто такої змоги не мав, виховували дітей вдома. Так було, поки про свою проблему не розповіли голові області Юлії Світличній. Губернатор взяла це питання на особистий контроль.

Катерина Провоторова, директор Костянтинівського ліцею

Коли 15 лютого ми поїхали до сусіднього села, нам сказали: «Їде губернатор, можете поспілкуватися, щось попросити». У нас на той момент було багато болючих питань, але найбільше таке кипіло і хотілось його здійснення – це відкриття дитячого садочка. Поїхали ми у сусіднє село, поспілкувались з губернатором, говоримо їй: «У нас дуже таке болюче, хочемо». І от вона нам пообіцяла і що саме цікаве – менше року пройшло і слова здійснилися, збулися.

Поява дошкільного підрозділу стало справжнім подарунком для села, говорить Катерина Провоторова. Переваги стали очевидними з перших днів.

Коли пустили, діти почали спілкуватися, діти один із одним вміють говорити, у декого розвинулась мова. Є плюси і великі плюси. Приємно, коли дітки ідуть, біжать, навіть.

Ганна Кроха, місцева жителька

Дуже велике бажання у всіх було потрапити в цей садок, щоб їх дитина сюди ходила. По-перше – це розвиток для дітей і спілкування між собою, не те, що вони сидять кожен у себе в дворі, біля мами. Це не те.

Сину Ганни вже виповнилося 6 років, з першого вересня він покрокує у перший клас.  Дитячий садок хлопчик відвідував півроку.

Ганна Кроха, місцева жителька

Дитина щаслива. До першого класу подружилися між собою дітки і зараз вони йдуть до першого класу, вже у них свій колектив. Уже діти один одного знають і їм буде набагато легше буде.

Сьогодні садочок розрахований на 30 дітлахів. Та директор сподівається, що заклад буде розширено, а щоб діти із сусідніх сіл змогли тут навчатися, запустять рейсовий автобус між населеними пунктами.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.