У православних розпочався Великий піст

11 Березня 2019

У православних розпочався Великий піст. Майже 50 днів утримання від продуктів тваринного походження і щоденна молитва та єднання з Богом.

Анна Почапська, кореспондент

Не їсти м’яса та не вживати алкоголь – це не єдине, про що повинен пам’ятити вірянин під час Великого посту.

Єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан сьогодні служить у храмі Святого Духу Православної церкви України. Допомагає йому  Отець Юрій Боратинець, він приїхав служити до Харківської єпархії у 2014 році.

Це найтриваліший і самий суворий з чотирьох багатоденних постів. А закінчиться на Великдень, у цьому році – 28 квітня.

Митрофан,  Єпископ Харківський і Богодухівський 

Піст – це шлях до свята, яке приготував Господь  – свято Воскресіння Господнє, Великий піст – обмеження в їжі, більше відвідувати храми, підготувати душу до покаяння, сповіді, щоб з чистим серцем ми зустріли свято Воскресіння Христова.

Великий піст складається з Чотиридесятниці – 40 днів і Страсної седмиці – сім днів перед самим Великднем. Великий піст є періодом загального духовного очищення і освячення людини. Його обов’язкова умова – не тільки обмеження в їжі, але і духовна робота над своїми страстями.

Митрофан, Єпископ Харківський і Богодухівський 

Хто може поститися, хай поститься, у Біблії написано – хто не може, хай не засуджує того, хто поститься. Ми повинні підготовити свою душу, а не своє тіло. Піст сприймають як велику дієту, тому я ще раз наголошую – це не є дієта, це молитва, через молитву ми приближені до Бога.

У перший і останній тижні віряни дотримуються особливо суворого посту. У понеділок першого тижня, а також у Велику п’ятницю прийнято повне утримання від їжі. В інший час: понеділок, середу, п’ятницю можна їсти воду, хліб, фрукти, овочі, компоти, у вівторок, четвер – гарячу їжу без олії,  суботу, неділя – їжу з рослинним маслом. Відзначимо, що люди, які мають слабке здоров’я або важко працюють, можуть не дотримуватися посту.

Митрофан,  Єпископ Харківський і Богодухівський 

Піст також має обмеження – мати, які годують дітей, для старшого віку, для тих, хто хворіє.

Риба дозволяється  на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці – 7 квітня та у Вербну неділю – 14 квітня. Владика розповідає про піст і показує нам копію Томоса, який Провославна церква України отримала шостого січня.

Це копія оригіналу на грецькій мові.  А це вже на українську мову перекладено.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.