У Первомайському районі розширюють існуючий Будинок для людей похилого віку.

4 Жовтня 2018

У селищі Грушино Первомайського району розширюють існуючий Будинок для людей похилого віку. Офіційно, це стаціонарне відділення районного терцентру соціального обслуговування, а по суті – Будинок для самотніх літніх людей.

У грушинському будинку для літніх людей сьогодні мешкає 16 осіб – 5 чоловіків та 11 жінок. Майже всі вони – самотні люди.

Жителі сільської місцевості, за якими немає кому доглядати, можуть отримати тут притулок і всебічну допомогу. Проживати в закладі можна постійно або тимчасово, наприклад, перечекати зиму, а потім повернутися в свій будинок.

Заклад відкрили у приміщенні колишнього дитячого садочку. Будівлю відремонтували і у жовтні 2016 року сюди заселилися перші 5 мешканців.

За словами працівників закладу, в цей об’єкт було вкладено  трохи більше мільйона гривень. Третина суми – це кошти районного бюджету, третина – кошти сільських бюджетів, ще третина – кошти партнерів.

Юрій Гнатенко, директор терцентру соціального обслуговування Першотравневої райради

Это ремонты, отопление, вода и вся мебель, инвентарь и т.д. Утеплялись мы тоже своими силами, финансируемся мы только из местного бюджета.

Майже всі мешканці закладу – з Первомайського району. Але є і винятки. Наприклад, Катерина Сорокіна  до того проживала у Нововодолажському районі. Інформацію про Будинок для літніх людей побачила у місцевій газеті і сама зателефонувала в установу. Жінці не змогли відмовити, адже доглядати Катерину Фірсантьєву у її поважному віці, на жаль, немає кому. Катерина Фірсантьєва  з цього приводу не бідкається, тут вона почуває себе захищеною.

Катерина Сорокіна, жителька Будинку для людей похилого віку селища Грушино

І їсти, і пити, і уход, і обращение, і чистота, одєвають, обувають, ну шо я можу сказати, я за таке ніколи в жизні не мечтала, я за таку старість ніколи не мечтала, яку я получила.

Наймолодшому мешканцю установи – 60 років, а найстаршій – вже 92. Життя у Будинку для літніх людей підпорядковано чіткому розкладу. О 7-й годині -підйом, о 21:00 починають вкладатися спати.

Емма, жителька Будинку для людей похилого віку селища Грушино

4 раза кушаем, гуляем, если хотим… ну, как кто хочет…

Ганна Воловік, завідуюча стаціонарного відділення 

Хто дивиться телевізор, хто читає, є в них і пазли, і доміно, карти. Щоб провести своє дозвілля, хто чим може займатися, той тим і займається.

Юрій Гнатенко, директор терцентру соціального обслуговування Першотравневої райради.

У нас есть свой огород. В этом году бабушки сами, которые очень бодрячки, выходят на огород, у нас были в этом году прекрасные арбузы. Бахча прекрасная. Помидоры, огурцы свежие на столе.

Будинок літніх людей не тільки вирішує проблему догляду за самотніми пенсіонерами, а й в якійсь мірі сприяє вирішенню проблеми безробіття у селі. Персонал, який обслуговує жителів закладу сьогодні – це 16 робочих місць.

Але існуюча установа не покриває потреб усього району. На жаль, проблема самотніх пенсіонерів продовжує існувати. В когось родини немає взагалі, а в когось діти переїхали у місто, або за кордон і батьків не навідують.

Юрій Гнатенко, директор терцентру соціального обслуговування Першотравневої райради

В связи с тем, что желающих поселиться в этот дом очень много, а наши люди переезжать в другие области и  дома-интернаты не хотят, в связи с этим мы расширяемся. Мы в этом году выиграли полуторамиллионный проект по мини-проектам «Разом-майбутнє», проект називается «Самотній старості –ні» и 690 тысяч с области мы уже получили и там происходят на сегодняшний день работы.

Другий корпус грушинського Будинку для літніх людей розташований поруч із існуючим стаціонаром. Зараз там тривають ремонтні роботи. Це простора будівля на 250 квадратних метрів. У майбутньому планується, що тут проживатиме ще 13 осіб. В експлуатацію об’єкт поступить у наступному році.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.