У Основ’янському районі врятували чоловіка, який тонув

31 Січня 2020

Подія, яка відбулася напередодні в Основ’янському районі – приклад сміливості.

Комсомольське озеро в Основ’янському районі. Тонка крига біля берега, а за кілька метрів – велика ополонка. У цьому місці напередодні вдень провалився рибалка.

Сергій Гетьман

Он бедненький еле-еле шевелился. И говорил: что ты меня так медленно тянешь. Я его, конечно, понимаю. Но, я тоже старался, чтобы побыстрее.

Олена Павличенко, кореспондент

Знаходячись у крижаній воді, чоловік кликав на допомогу, але навколо не було нікого. Крики його було чутно на 9 поверсі будинку, в якому проживає Сергій.

Сергій почув голос потопаючого, відкривши вікно квартири. Син чоловіка тоді спостерігав за озером дивлячись в бінокль і побачив, що рибалка, який щойно був на кризі – зник.

Сергій Гетьман

Какие могут быть сомнения? Не было никаких сомнений. Надо было человека спасать…я и спас.

Сергій побіг до свого гаражу, де взяв драбину і мотузку. Доїхав до місця та розпочав порятунок.

Сергій Гетьман

Говорю: «Бери за веревку». Он говорит: «Я не могу». Я говорю: «Хоть чуть-чуть руками только возьми в зубы. Раз разговариваешь, значит, все нормально». Ну он схватил в зубы и я его потянул. Я ему говорю: «Давай ты, наверное, покрепче держись и старайся ноги выпрямить, чтобы я смог тебя выпрямить. Чтоб было меньше сопротивление». И я его довольно- таки легко и вытянул.

Син Сергія викликав рятувальників, а після – поспішив допомагати батькові. Автівка мнсників під’їхала, коли чоловік протягнув потерпілого метрів з 15 по кризі.

Рятувальники допомогли вже обом чоловікам безпечно дістатись берега. 37-ми річний потерпілий знаходився у воді близько 10 хвилин, як зазначають рятувальники. Це критичний час. Зазвичай знаходження в льодяній воді більше 5 хвилин для людини може закінчитися летально.

Дай Бог ему здоровья. Огромного. Крепкого здоровья. и всего хорошого.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області

Він зробив те, що необхідно зробити небайдужим людям. Він врятував життя. Він проковзав на своїх драбинах, він бросив мотузку. Він ризикував. Ми дуже часто бачимо, що коли є якась пожежа, якась інша надзвичайна подія і ми бачимо дуже багато людей до приїзду наших підрозділів – проводять фото- відеозйомку, але ніхто навіть не телефонують службі порятунку і не кажуть, яка там ситуація. Вони проводять відеозйомку.

Рятувальники припускають, що вижити рибалці допомогла тепла погода на вулиці і, напевно, здоров’я самого рибалки. Сергій знав, що потрібно робити в такій ситуації. Говорить, виріс в інтернаті і життя всьому навчило. На питання, чи вперше рятує життя, Сергій відповідає без особливого бажання.

Сергій Гетьман

Не впервые. Я много людей спасал. Об этом не надо.

Кандидатуру Сергія висунули на Всеукраїнську акцію «Герой-рятувальник року».

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.