У області вирує негода

11 Січня 2019

Дорожники в повній мірі впоралися  з наслідками снігопаду та заметів на Харківщині. Ситуація на особистому контролі  губернатора Юлії Світличної. Вся техніка виведена на розчищення доріг та усунення наслідків негоди, задіяні триста людей.

Служби ДСНС допомагали автовласникам виїжджати з заметів. Крім цього, розчищали дороги для проїзду машин швидкої допомоги.

Найбільш складна ситуація цієї ночі була на дорогах Харків-Красноград-Перещепине на території Нововодолазького району та на дорозі Харків – Вовчанськ. Але не менш складною буде і ця ніч – говорять дорожники,  опади у регіоні почнуться 11 січня з 17:00. До 5:00 12 січня їх інтенсивність впаде. Температура знизиться до -6-13.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

На дорогах державного значення – на Київ, Донецьк, на Охтирку, на Луганську область. Всього по області працювали 225 одиниць техніки і біля 300 працівників. Ми вводимо новітні технології щодо моніторингу – на території області працюють 5 відеокамер і в режимі онлайн ми можемо спостерігати за станом проїзду державних доріг.

Після очищення доріг державного значення дорожники переходять на напрямки  місцевого значення, на сьогодні в області діти на канікулах, тож за три дні потрібно відчистити маршрути шкільних автобусів. Допомагали у роботі дорожникам і спеціалісти зі служби надзвичайних ситуацій. Особливо це стосується випадків, коли потрібна важка спецтехніка. За добу більш ніж двадцяти водіям необхідна була допомога – здебільшого це застрявання автомобілів на дорогах під час снігопаду, також декілька разів потрібна була допомога рятувальників, щоб машина швидкої допомоги проїхала на виклик.

Олександр Волобуєв, начальник ГУ ДСНС у Харківській області

За минулу добу наші підрозділи виїжджали 7 разів і допомога надавалась там, де наші колеги зі Служби доріг не встигали, було визволено 12 автівок, з них 6 вантажних, 5 легкових та одна швидка допомога. Врятовано 29 людей, з них 5 – дітей.

Дорожники та рятувальники радять водіям не виїжджати на автомобілях без певної необхідності. При цьому всі служби, які працюють в інтенсивному режимі при ускладненні погодних умов, а це Нацполіція, Служба автодоріг, енергетики, підрозділи Нацгвардії, ДСНС – готові до ускладнення погодних умов. За час негоди жодна з основних магістралей в Харківській області перекрита не була – проїзд забезпечений по всьому регіону. Ситуація на дорогах області, зокрема, за часів негоди, знаходиться на особистому контролі  губернатора Юлії Світличної.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.