У області триває ремонт доріг

11 Червня 2018

Ремонт автомобільних доріг на Харківщині набирає все більших обертів. Дорожники говорять – це стало можливим завдяки беспрецедентим обсягам фінансування, які вперше виділені за останні 12 років. Питання ремонту доріг сьогодні на контролі у губернатора області Юлії Світличної.

Євген Зражевець нач. Служби автомобільних доріг у Харківській області

Цей сезон – для нас він визначальний, тому що саме в цьому сезоні беспрецедентний обсяг фінансування. Ми розуміємо і підтримуємо політику Президента Петра Порошенка. Тому що за мої 12 років роботи в цій галузі, ми вперше маємо 17 напрямків, які одночасно в роботі. Це досягнення галузі, всіх політичних рішень щодо децентралізації.

За минулий тиждень зроблено чимало – кажуть дорожники. Перш за все це стосується поточного ремонту. Один із провідних напрямків – автомагістраль Харків-Охтирка. На ній продовжують набирати темпи роботи – фахівці
підходять комплексно і більше уваги звертають на другорядні роботи. Проект складний. Дорожники розпочали укладку верхнього шару асфальтобетону за Богодуховом:

Євген Зражевець нач. Служби автомобільних доріг у Харківській області

Асфальтобетон найсучасніший, найтехнологічніший, і продовжуємо далі формувати основу, вирівнюючий шар і дорога потроху починає виглядати, як європейська дорога.

Кипить робота і на автомобільній артерії Чугуїв-Мілове, на ній за минулий тиждень фахівці оперативно облаштували в’їзд до Купянська, зроблено біля 1,5 кілометрів вирівнюючого шару і верх облаштований асфальтобетоном.

13 кілометрів вирівнюючого шару асфальтобетону вже зроблено на трасі Київ-Харків-Довжанський. На тих ділянках, де немає вирівнюючого шару, робиться підготовка до облаштування асфальтобетону.

Оовлюють і автомобільну артерію Харків-Вовчанськ. На ній майже всі ділянки підготовлені для облаштування асфальтобетоном, напередодні вже друга ділянка почала облаштовуватись новим покриттям.

Дорога Мерефа-Лозова-Павлоград через велику кількість дефектів є складною – розповідають дорожники. На цій дорозі підготовлено під асфальтування ділянку по селищу Панютіне і розпочато її облаштування асфальтобетоном. Дорожники хочуть завершити роботи по всіх намічених ділянках у максимально стислі терміни.

Євген Зражевець нач. Служби автомобільних доріг у Харківській області

На цій дорозі дуже багато дефектів і ця дорога була взята в роботу з доручення керівника Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної, вона тримає щоденно на контролі роботу на цій дорозі. Вчора на сесії обласної ради я доповідав і по цій дорозі, і по іншим напрямкам. Головна увага – на ці дороги. Відсоток руйнації значний і максимум уваги приділяємо цьому напрямку – Мерефа-Лозова-Павлоград.

На автодорозі Харків-Зміїв-Балаклія-Горохуватка вже облаштована майже половина з запланованих до ремонту 13 кілометрів. Робота триває. У планах – зробити значні обсяги робіт на дальніх, значно зруйнованих ділянках
дороги.

Розпочалися у області і поточні роботи на місцевих дорогах.

Ігор Турченко директор ДП «Дороги Харківщини»

З загального переліку – 80 об’єктів повністю вони всі вже обстежені, складені відповідні акти та 42 – вже оголошені аукціони в системі «Прозорро». З 42 по 18 – определився учасник, який виграв і по 2 об’єктам – під’їзд до селища Руська Лозова – це Дергачівський район СКЛ і під’їзд до Зеленого Колодязя, це Чугуївський район – роботи вже розпочаті.

У цьогорічних планах і ремонт мостів – зокрема, через залізницю на трасі Чугуїв-Мілове, на автомагістралі Харків-Охтирка – через річку Куп’єваха у селі Куп’єваха і початок ремонт мосту на автодорозі через Граківський шляхопровід.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков