У області триває активний розвиток спортивної галузі

24 Жовтня 2019

Сучасні спортивні заклади – для дітей та дорослих. В області продовжують будівництво та реконструкцію спортивної інфраструктури. А на харківському стадіоні «Металіст» відбуваються міжнародні ігри.

Харківщина залишається лідером серед регіонів України у спортивних досягненнях. За ініціативи голови області Юлії Світличної в області капітально ремонтують спортивні школи, стадіони та басейни, які десятиліттями не бачили оновлення. А також будують спортивну інфраструктуру «з нуля». У всіх районах області з’явилися спортивні майданчики: футбольні, баскетбольні, гімнастичні та тренажерні – на сьогодні їх вже півтисячі. Також у різних районах області будують сучасні фізкультурно-оздоровчі комплекси. Такі вже працюють у Пісочині, Первомайську, Вовчанську, Золочеві та Краснограді.

Катерина Садурська, радник голови Харківської облдержадміністрації з питань спорту

Це надзвичайно важливий крок, тому що це залучення молоді і, взагалі населення до здорового способу життя. Тому що, коли цього не було, можливо, люди і не замислювалися, чим можна ще займатися у своєму містечку чи районі. Звичайно, це важливий крок для того, щоб розвивати дитячий спорт і вже звідти відбирати найталановитішу молодь, яка потім буде представляти Харківщину і Україну на міжнародних змаганнях та чемпіонатах України.

Крім того, Харківщина – єдина серед областей повністю зберегла мережу дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Якщо не буде інвестицій в дитячо-юнацькі спортивні школи, не буде спорту вищих досягнень. Тому що саме на рівні дітей формується думка, формуються можливості для того, щоб колись деякі з випускників цих шкіл ставали чемпіонами Олімпійських ігор, чемпіонами світу, чемпіонами Європи, звичайно, чемпіони України.

Розвиток спортивної інфраструктури в регіоні не тільки дає змогу зростити зірок спорту, а й виховати  здорове молоде покоління.

Олексій Остапенко, директор Дергачівського ліцею №2

Ви зараз бачите, що нас оточує. Оточує вулиця. Вулиця не завжди дає великі результати, не завжди дає те, що ми виховуємо.  Ми будемо там проводити уроки фізкультури, свято фізкультури. Все це потрібно. Хай більшість з них не буде майстрами спорту, не будуть видатними спортсменами. Найголовніше для дитини – це здоров’я.

Попри значні результати у розбудові спортивної інфраструктури, зупинятися на досягнутому обласна влада не збирається.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Будуємо далі. Ще 7 мультифункціональних спортивних майданчиків, де можна на вибір комбінувати не менш ніж 5 ігрових видів спорту, будуть збудовані. Організаційні питання вирішені, державна субвенція та обласна рада забезпечать фінансування. Так що, Дергачівський, Первомайський, Ізюмський, Золочівський та Нововодолазький райони + Чугуїв та Мерефа найближчим часом отримають ще більше якісних умов для спорту.

Три роки тому спільними зусиллями Федерації футболу України та керівництва Харківської області після тривалої вимушеної перерви до Харкова повернувся великий футбол. Разом з тим саме за підтримки Юлії Світличної вдалося відродити і харківський футбол. Адже голова області сприяла поверненню  спортивного комплексу «Металіст» у власність громади та підтримала створення нового футбольного клубу «Металіст 1925». У регіоні створені всі умови і для проведення великих міжнародних змагань.

Руслан Малиновський, гравець збірної України з футболу

Все есть для восстановления, поле близко, отличного качества. Есть где вечером прогуляться, есть чем занять себя в свободное время. Если приезжает футбольная команда – это идеальные условия. Не везде найдешь такие отели, где может собраться команда и все настолько будет качественно.

Нині на харківському стадіоні «Металіст» проводяться найпрестижніші європейські та міжнародні турніри.

Юлія Котелевська, Макс Артамонов.