У області стартував проект «Харківська літературна резиденція»

22 Липня 2019
Про що можуть розповідати комікси та хто може бути героєм графічних романів. Відома українська перекладачка Ярослава Стріха розповіла про незвичний жанр для українського читача. Лекція відбулася у рамках проекту «Харківська літературна резиденція». 
 
Харківська літературна резиденція заснована з метою підтримки письменників, а також промоції Харкова і його культури в Україні та світі. ЇЇ учасники – отримають можливість впродовж місяця мешкати на Харківщині для роботи над власним твором, а також для знайомства з містом. Цьогоріч у резиденції працює відома українська перекладачка Ярослава Стріха.
Ярослава Стріха, учасниця Харківської літературної резиденції, перекладачка
Ця резиденція дає можливість письменникам, перекладачам з інших частин України ближче познайомитись з Харковом, пожити тут місяць, познайомитись з його історією, літературою, архітектурою наживо. Все обмацати протягом цього місяця, а також зустрітися з читачами, поговорити на теми, які цікаві нас усім і от сьогодні ми в літературному музеї будемо говорити про комікси, про їх складну та багатогранну історію і те, як їх читати.
Для людини комікси, зазвичай, асоціюються з “легкою” історією в картинках – про супергероїв і суперзлодіїв, про перемогу добра над злом, про те, чого не буває в реальному житті. Та графічні романи зазвичай мають глибокий підтекст, впевнений арт-критик Борис Філоненко.
Борис Філоненко, арт-критик
Комікс є частиною багатомірного культурного простору, в якому сьогодні живе сучасна людина Щоб бути сучасною людиною в сучасному культурному світі важливо розуміти, що таке комікс, чому це не література і не мистецтво, а щось третє і чому це важливо. Ну, і тому що це дійсно добре зроблено, ми живемо у світі у якому комікс – це один з найбільш цікавих видів мистецтва, який змінюється і приростає різними художниками, авторами і за цим цікаво слідкувати.
Харківська літературна резиденція – це спільний проект міжнародної неурядової організації, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів та Харківської обласної державної адміністрації. Зокрема, активно підтримує цей захід голова області Юлія Світлична.
Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
Мені дуже приємно, що минулого року ми започаткували цей проект. Це була ініціатива нашої громадськості, ініціатива літературного музею, обласна адміністрація підхопила цей проект. І вже цього року друга, а загалом третя літературна резиденція відбувається.  Проект відбувається дуже класно і я думаю, що з цього буде користь для всіх: і для розвитку літератури і для розвитку регіону. Для того, щоб все більше людей приїздили до Харкова, дивилися, вивчали нашу історію, нашу культуру, наші традиції, нашу сучасність. І робили якість невеличкий, можливо, внесок в розвиток культури і традицій Харківщини.
Організатори сподіваються, що Харківська літературна резиденція стане сталим проектом, і щороку для роботи над власними творами до Харкова приїжджатимуть цікаві сучасні автори.
Юлія Котелевська. Євген Сєріков