У області стартував опалювальний сезон.

15 Жовтня 2018

Розпорядженням Харківської облдержадміністрації з 15 жовтня в області розпочато опалювальний сезон. В медичні заклади деяких районів області тепло вже подається. Обрати час і дату опалення  житлових будинків, у зв’язку з теплою погодою, органам місцевого самоврядування дозволено особисто. Про це розповів заступник голови облдержадміністрації Євгеній Шахненко в студії програми “Коментарі”.

Всі топкові та котельні на території Харківської області практично готові до опалювального сезону, розповів  заступник голови Харківської облдержадміністрації Євгеній Шахненко. Так, наприклад, в селищі Кочеток Чугуївського району на днях  була випробувана нова котельня. А от в Куп’янську деякі ремонтні роботи ще продовжуються.

Євгеній Шахненко, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Мы вчера только закончили перекладку одной из перемычек, которая должна подстраховать ситуацию по отоплению одного из микрорайонов города Купянск. То есть идет рабочий процесс, который сегодня практически закончен, и мы с сегодняшнего дня готовы включать тепловые сети.

Всі теплові підприємства області – такі, як Балаклеївські, Лозові, Харківські теплові мережі на сьогодні мають договори на поставку газу, запевняє Євгеній Шахненко, тож перебоїв з його постачанням бути не повинно. Рідке паливо, зазначив він, є основним для теплозабезпечення населення та соціальної сфери області.

Ті ж підприємства, що працюють на твердому паливі, забезпечені частково. Наприклад, пілетів закупили на 1,5 місяці. Все залежить від особливостей їх зберігання, а саме – від вологості середовища, в якому вони знаходяться, тож закупати такого палива багато немає необхідності. Вугіллям же область забезпечена до весни.

Заступник голови облдержадміністрації розповів, що вперше  в Україні на Зміївській ТЕЦ, 2 блоки були переведені з антрацитового вугілля на газове.

Євгеній Шахненко, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Наша Змиевская ТЭЦ сегодня работает на газовых углях, которые добываются у нас на территории, подконтрольной части Донецкого угольного бассейна. Это серьезное достижение, мы считаем, нашего топливно-энергетического комплекса и государства, для того, чтобы использовать эти угли. И у нас сейчас в работе 2 блока.

На сьогодні 43 тисячі тонн такого вугілля знаходиться в сховищах Зміївської електростанції.  Такої кількості твердого палива має вистачити на місяць роботи. Крім того, на підприємстві заготовлено і резервне паливо, а саме -мазут.  Зміївська станція забезпечує теплом жителів Зміївського району, селища Слобожанське та прилеглі села. Для роботи станції в опалювальний сезон всього знадобиться близько 300 тисяч тон палива.

Євгеній Шахненко, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Если говорить о угле и дровах тех учреждений, которые на сегодня не отапливаются газом, это школы, больницы, я так думаю, что порядка где-то 20 – 25 тысяч тонн  у нас на год, значит все остальные потребители потребляют. Ну, это естественный процесс, этот уголь есть у нас, на подвозке, то есть я не вижу риска здесь, чтобы могли быть какие-то проблемы с отоплением этих учреждений.

Керівництво області контролює запаси по всіх станціях Харківської області. Побоювання ж представників Харківської обласної адміністрації стосуються стану теплових мереж саме в місті Харкові, які далекі від відмінного та потребують ремонту, говорить Євгеній Шахненко.  Тож, як жителям міста, так і місцевій владі необхідно бути готовим до можливих неполадок.

Євгеній Шахненко, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Должны быть скомплектованы аварийные бригады, которые уже у нас есть и скомплектованы, должны быть запасы материалов, трубы, значит, вспомогательных всех материалов для того, чтобы у нас, так как было вот в прошлом году несколько крупных аварий на теплосетях, не повторилось. Это полная компетенция городского совета.

Оскільки в розпалі бабине літо і температура на вулиці достатньо висока для жовтня місяця, місцевим органам самоврядування у відповідності з законодавством та погодними умовами було дозволено самим регулювати дату та час подачі тепла. Спираючись на те, що температура повітря вночі досить низька, керівництво області радить вмикати тепло в дитячих садках, медичних закладах та школах вже зараз.

Олена Павличенко.