У області продовжують оновлювати автошляхи

19 Вересня 2019
Капітальні роботи, що проводять на штучній споруді між населеними пунктами Донець та Андріївка планують завершити у листопаді цього року. Про це під час візиту на об’єкт повідомив директор Державного Підприємства  «Дороги Харківщини» Ігор Турченко.

Міст у Балаклійському районі побудували ще в 1962 році, й з тих пір жодних капітальних робіт на споруді не проводили. За словами директора ДП «Дороги Харківщини» Ігоря Турченка, цей автомобільний міст є найдовшим на місцевій мережі доріг у Харківській області. Його довжина складає 245 метрів. Наразі тут ремонтують опори та прогонові будови, влаштовують деформаційні шви, встановлюють гранітні бортові камені, бетонують 12 прольотів. На одній стороні мосту облаштовують тротуар.
Ігор Турченко, директор Державного Підприємства  «Дороги Харківщини»
Міст знаходився дійсно в аварійному стані, 2 роки тому тут 5 і 6 балки також аварійно ремонтувалися, минулого року в грудні ми внесли пропозицію щодо ремонту цього моста, голова ХОДА Юлія Світлична підтримала нас, ми в найкоротші строки провели проектні роботи, пройшли експертизи і вже в травні місяці цього року розпочали роботи.
Автомобільна дорога Андріївка – Курган – Мілове, яка проходить цією спорудою, поєднує між собою дві дороги державного значення: Харків – Зміїв – Балаклія – Горохуватка та Шевченкове – Балаклія – Первомайський – Кегичівка. Дорога та міст мають велике значення, як для місцевого населення, так і для підприємства газодобувної промисловості – «Шебелинкагазвидобування».
Через аварійність споруди люди часто не могли користуватися транспортом і переходили міст пішки. Тож, на завершення ремонтних робіт місцеві мешканці чекають із нетерпінням.

Іван, місцевий мешканець
Домой ходим с работы. Такси не выгодно, а пешком сами понимаете, идешь с суток домой, а пешком не красиво получается. Поскорее бы, молимся, чтобы скорее его уже сделали.
Михайло, місцевий мешканець
Давно жду! Что ж это такое до внука ходишь хромым. Но делают хорошо, мне нравится. Только чтоб такими темпами и работали.
За інформацією Ігоря Турченка, проектом реконструкції передбачено заміну крайніх дефектних балок з кожного боку прогонової будови, встановлення монолітної плити, яка є несучою конструкцією, та двошарового покриття на проїзній частині з асфальтобетонної суміші. Крім того, на об’єкті будуть проведені роботи з улаштування дренажу, гідроізоляції й укріплення конусів мосту монолітним бетоном. На реконструйованій споруді встановлять нове оцинковане металеве бар’єрне огородження.

Ігор Турченко, директор Державного Підприємства  «Дороги Харківщини»

Завдяки ХОДА, зокрема Юлії Світличній, в нас є чітке фінансування і підрядники, і ми щомісяця отримуємо відповідні кошти, відповідно того графіку, який було складено на початку цього року.
За словами директора Державного Підприємства  «Дороги Харківщини» Ігоря Турченко, реконструкцію споруди мають завершити вже у листопаді цього року, тому роботи на будівельному майданчику ведуться у 2 зміни і  без вихідних.

Муталіб Гафаров, виконроб

55 Человек работают на строительстве с учетом верха и низа. Все при работе, все заняты.
Треба відзначити, що відновленню автомобільних доріг на Харківщині приділяється особлива увага. Це питання знаходиться на особистому контролі очильниці регіону Юлії Світличної. Так, цього місяця було відкрито місцеву об’їзну дорогу навколо Лозової. Це  перший та поки єдиний в Незалежній Україні  проект з побудови нової об’їзної дороги навколо районного центру. Роботи з відновлення напрямку  Мерефа – Лозова – Павлоград, що ремонтувалася паралельно з будівництвом нової об’їзної дороги, також майже завершені.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Дорога на Лозову відновлена, комфортна, безпечна, якісна із будованими ваговими комплексами, із капітальними ремонтами мостових споруд, які прямують по шляху і звичайно із всіма тими нормами та стандартами, які повинні бути враховані, тому всі лозівчани можуть користуватися новою дорогою, але з утриманням правил дорожнього руху.
Губернатор зазначає, що відновлення доріг на Харківщині буде продовжуватися і надалі. Крім того,  дорожники вже  активно готуються до зимового періоду – йде заготовка піщано-сольової суміші, готується спецтранспорт, робиться поточний ямковий ремонт.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков