У області продовжується реалізація програми «Енергія світла»

15 Квітня 2019

Програма «Енергія світла» на Харківщини реалізується за підтримки та ініціативи  голови регіону Юлії Світличної. Проект почали реалізовувати минулоріч і планують закінчити до 2021 року. До цього часу світло на вулицях з’явиться у всіх районах області і найвіддаленіших селах. Цього року особливу увагу приділяють освітленню так званих «вхідних груп», а саме -встановленню ламп біля під’їздів багатоповерхових будинків, розповів заступник голови Харківської облдержадміністрації Вадим Данієлян.

Безпечно пройти вулицею до будинку та увійти до під’їзду багатоповерхівки, коли на вулиці вже темно – проблема, що роками турбувала жителів віддалених селищ та навіть – районних центрів області.

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Мы столкнулись  с тем, что есть категория населения, которое за всю свою сознательную жизнь не видели, как выглядят улицы в темное время суток, когда не освещены. И то, что было сделано в Харьковской области, показало, что эта программа должна дальше работать и развиваться.

Програма «Енергія світла» реалізується за підтримки губернатора області Юлії Світличної. Лише за минулий рік в області було встановлено більше двох тисяч світильників та прокладено більше 100 кілометрів електродротів.  Цьогоріч  в області почали освітлювати входи до під’їздів багатоповерхових будинків. Вадим Данієлян розповідає, що такий захід, як освітлення вхідних груп, довгий час створював безліч незручностей для людей. Модернізувати освітлювальні прилади стало ініціативою губернатора області Юлії Світличної.

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністраці

Только светодиодные энергосберегающие. Это оборудование, которое экономит в 6, а порой и в 9 раз по сравнению с аналоговыми осветительными приборами, там, где используются лампы накаливания.

Окрім енергоефективності, у нових ламп у десятки разів більший строк експлуатації. Лампи автоматично вмикатимуться, коли на вулиці темнітиме і так само автоматично вимикатимуться при настанні світла. Вони матимуть антивандальний захист, тож викрутити чи розбити лампу буде досить непросто.

У планах на цей рік – освітити 3,5 тисяч входів до під’їздів – це переважна більшість від запланованих об’єктів.  Сьогодні роботи ведуться у Балаклійському та Богодухівському районах. Незабаром розпочнуть монтаж у Дергачівському районі.

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Отзывы только самые благоприятные. Нам перезванивают главы райадминистраций, перезванивают главы поселковых советов и говорят, что на самом деле это очень интересное, значимое и важное мероприятие.

На сьогодні вже освітили 650 вхідних груп. Після реалізації даного розділу програми, продовжать роботи з освітлення вулиць. Всього на реалізацію програми «Енергія світла» на 2019 рік було виділено 55 мільйонів гривень. Цих коштів має вистачити для того, аби виконати план, встановлений на рік, розповідають у Харківській облдержадміністрації.

Катерина Махова, Олена Павличенко, Дмитро Поздняков.