У області презентували інвестиційний портал

4 Лютого 2019

Інвестиційний портал Харківської області презентували у облдержадміністрації. Інтернет-ресурс розробили спеціалісти Департаменту економіки та міжнародних відносин. Питанням підвищення інвестиційної привабливості регіону постійно опікується очільниця регіону Юлія Світлична. І презентація порталу – один із кроків на цьому шляху

Вичерпна інформація про Харківщину – на одному онлайн-ресурсі. Інвестиційний портал, за задумом його розробників, стане єдиною комунікаційною платформою для зустрічі та обміну інформацією між інвесторами, бізнесом, громадськістю та владою. На створення ресурсу не було витрачено бюджетних коштів, його розробили силами співробітників Департаменту економіки та міжнародних відносин.

Андрій Колос, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

Сьогоднішня наша зустріч – це продовження тих попередніх напрацювань. Тих ідей, які ми з вами обговорювали, планували і нарешті ми прийшли до логічного завершення – до презентації продукту, який на сьогоднішній день буде  виступати в якості інвестиційного обличчя Харківської області, а саме – майданчика, на якому будуть пересікатись інтереси бізнесу, влади, громадськості, інвесторів та людей, зацікавлених у розвитку Харківської області.

Інвестиційний портал містить актуальну інформацію про Харківську область. Зокрема, в окремих розділах є данні про географічне положення, інвестиційну привабливість, населення, транспорт та комунікації, якість життя, розвиток туризму в регіоні.   Потенційний інвестор зможе знайти детальну інформацію про розвиток різних галузей промисловості Харківщини, зокрема, про підприємства, продукцію, яка виробляється у регіоні. Також можна дізнатись про динаміку приросту експорту та імпорту  регіону у розрізі країн.

Питанню зростання інвестиційної привабливості регіону велику увагу приділяє голова області Юлія Світлична. Завдяки цьому приток інвестицій у регіон постійно зростає. Харківщина перетворилась на область, де інвесторам гарантують безпеку бізнесу і сприятливі умови для вкладання грошей. Область є міжнародним майданчиком для бізнес-зустрічей, міжнародного співробітництва.  Так, 10-й  міжнародний форум «Інвестиції. Інновації. Харківські ініціативи», який відбувся минулоріч, зібрав рекордну кількість учасників – його відвідали делегації з 35 країн світу.   Також були підписані контракти на рекордну суму – майже 6 мільярдів гривень.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Нам особенно важно, что в Харьковскую область вкладывают деньги наши международные партнеры, значит, доверяют Востоку Украины. И для государства в целом это очень важно.

Створення інвестиційного порталу – черговий крок на шляху підвищення інвестиційної привабливості регіону. Ресурс, вважають у облдержадміністрації, буде корисним інвесторам, представникам малого та середнього бізнесу,  органам місцевої влади, розробникам старт-апів та тим, хто лише мріє про реалізацію власного проекту.

Андрій Колос, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

Для інвестора портал дасть можливість вибрати інвестиційно привабливі проекти та здійснити вигідне інвестування, отримати дохід, примножити власний капітал.

Для бізнесу це, відповідно, можливість залучити інвестиції, розвинути власне підприємство, збільшити капіталізацію бізнесу та прибутку. Влада, відповідно, отримує залучення інвестицій в регіон, розвиток інфраструктури. Створення нових робочих місць та соціально-економічний розвиток області.

Для представників бізнесу на порталі зібрано інформацію щодо регіональних програм підтримки підприємців. Завдяки інвестиційному порталу бізнес зможе розмістити на сайті інформацію про власні старт-апи. Інвестор, у свою чергу,  зможе ознайомитись з пропозиціями та обрати проект. А Харківщина зможе отримати додаткові податки, що сприятиме соціально-економічному розвитку регіону.

Марія Андреас, радник голови Харківської облдержадміністрації

На мою думку, це дуже актуальна подія, дуже актуальна, це дуже затребувана інформація, яку можна консолідувати в єдиному місці, тому що, наприклад, я була в Києві на презентації рейтингів голів облдержадміністрацій і багато хто з інших регіонів і багато експертів розповідали про те,  що дуже складна саме комунікативна частина в співпраці з регіонами, тому ще немає на поверхні інформації про економічну ситуацію, про виклики, про пріоритети, про те, чим яскравий цей регіон і  з ким можна співпрацювати. А тут все дуже гарно представлено, кожен може знайти таку інформацію, яку потрібно для себе, може знайти проект і подати проект, і знайти кошти на те, щоб його реалізувати.

Інформація на цьому інтернет-ресурсі – розповіли у облдержадміністрації – постійно оновлюватиметься. Цим опікуватиметься спеціальна експертна група Департаменту економіки та міжнародних відносин. Тож, інвестиційний портал регіону буде містити тільки актуальну інформацію.

Ірина Дергоусова, Сергій Дерев’янко.