У області обговорили питання енергоефективності

5 Серпня 2019

«Енергоефективність в територіальних громадах» – семінар під такою назвою пройшов  за участі представників Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, об’єднаних територіальних громад та облдержадміністрації.

У порівнянні з європейськими державами українці майже у 4 рази більше споживають електроенергії. Харківська область вже кілька років поспіль успішно реалізує енергоефективні заходи.

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Починаючи з 2016 року, у Харківській області діє обласна програма підвищення енергоефективності, енергозбереження та зменшення споживання енергоресурсів у Харківській області на 2016 – 2022 роки. Метою якої є зменшення енергоємності продукції, надання послуг та підвищення робіт з енергоефективності паливно-енергетичних ресурсів. За період дії програми з бюджетів всіх рівнів Харківської області витрачено понад 500 мільйонів гривень.

Харківщина, без перебільшення, один із лідерів у впровадженні енергоефективних технологій. Задля економії енергоресурсів у регіоні встановлюються індивідуальні теплові пункти, будуються котельні, системи електроопалення та модернізується освітлення. Також, за ініціативи голови області Юлії Світличної, реалізується програма «Теплих кредитів».

Сергій Магдисюк, директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністрації

У реалізації даної програми з початку її дії прийняли участь 2738 фізичних осіб, яким відшкодовано з обласного бюджету 3 мільйона 700 тисяч гривень. Попит на теплі кредити з боку населення невпинно зростає. У реалізації програми прийняли участь понад сто ОСББ і ЖБК, яким відшкодовано з обласного бюджету понад 4 мільйони гривень.

В обласному бюджеті на реалізацію даної програми в цьому році передбачено понад 4 мільйони гривень, з яких близько 2 мільйонів вже відшкодовано.

Роман Палагусинець, начальник управління реформування сфери енергоефективності Держенергоефективності

Харківський регіон – один з найперших, який почав здешевлювати теплі кредити для своїх мешканців з 2016 року і це дуже приємно. І системно фінансує обласні програми – дві: окрема, яка націлена на здешевлення для фізичних осіб і окрема – для ОСББ.

На сьогодні 4 об’єднані територіальні громади Харківщини – Лозівська, Роганська, Малоданилівська та Великобурлуцька – вже підписали меморандум про партнерство з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. Також міста Чугуїв, Харків, а в перспективі – Первомайський і Лозова – активно залучають інвесторів для впровадження механізмів енергоефективності.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.