У області готуються до літньої оздоровчої кампанії

12 Квітня 2019

Харківська область за останні два роки є лідером за кількістю оздоровлених дітей, і зокрема – дітей пільгового контингенту. На тому, що оздоровлення дітей – один із пріоритетів у роботі обласної влади неодноразово акцентувала увагу очільниця області Юлія Світлична. Цього року Харківщина темпів не збавлятиме. Про літню оздоровчу кампанію розповіли сьогодні у облдержадміністрації.

Цього року у області планують відкриють двері 24 заклади оздоровлення та відпочинку дітей, або позаміські табори.  Це стільки ж, скільки минулого року.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації   

Харківська область останні два роки є перша в Україні по кількості дітей, які оздоровлюються, по оздоровленню дітей пільгового контингенту.  Їх це сто відсотків ми плануємо і стараємося оздоровити.  Цей рік – також не виняток – цього року в обласному бюджеті 58,7 мільйона гривень на оздоровлення дітей, це майже на 15% вище, ніж минулого року.

Один із пріоритетів – оздоровлення дітей пільгових категорій. Отримати путівку за рахунок коштів з бюджету можуть діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників бойових дій, внутрішньо переміщені особи. А також діти з особливими потребами, з малозабезпечених та багатодітних сімей, діти, які перебувають на диспансерному обліку. Крім того, безкоштовно можуть оздоровитися талановиті та обдаровані діти, діти працівників агропромислового комплексу, соціальної сфери села, інші категорії:

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації   

Хочу сказати, що ми плануємо оздоровити не менше 7 тисяч дітей пільгового контингенту, тобто абсолютно безкоштовно за рахунок коштів обласного бюджету, хочу сказати, що це є для нас пріоритетним питанням, на якому постійно наголошує голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична.

Оздоровити дітей пільгових категорій планують у таборах, які розташовані у популярних місцях відпочинку – на Чорному та Азовському морях, у Карпатах, а також у Харківській області.   Щороку обласна влада спільно з низкою служб проводить моніторинг якості послуг у тих чи інших закладах оздоровлення – з тим, щоб діти отримали якісний відпочинок. Вже зараз у таборах розпочалась підготовка до оздоровчого сезону  – проводяться капітальні та поточні ремонти. Заклади отримують дозволи на відкриття лише у разі відповідності існуючим вимогам:

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації   

Хочу наголосити, що вже незабаром почнуть роботи комісії, обласний штаб з оздоровлення та відпочинку, так і районні. Для нас головне – це безпека і здоров’я дітей.  Ми дуже добре попрацювали і в нас останніми роками жодних випадків отруєння або чогось іншого в наших таборах не було. Це наша плідна спільна робота. Штаб, який особисто очолює голова області Юлія Світлична і всі органи, які задіяні, які перевіряють готовність таборів. Це і підрозділи ДСНС, і Держспоживслужба, яка перевіряє готовність і якість надання послуг.

Тим, хто бажають отримати пільгові путівки, потрібно звернутися до місцевих органів у справах сім’ї, молоді та спорту, подати заявку та надати необхідні документи.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.