У обласному центрі культури та мистецтва відкрилась виставка вишивки

26 Серпня 2020

Відродження народних традицій. У обласному центрі культури та мистецтва відсьогодні можна ознайомитись з творчістю Любові Бугар – автора, яка стоїть у витоків відродження традицій вишивки «білим по білому» на Слобожанщині.

Саме так – з вітання відомого творчого колективу «Мурафський шлях» розпочинається нова виставка. Учасники творчого колективу говорять – їм дуже співзвучна творчість Любові Бугар, бо як вони відроджують народні традиції у музиці, так і майстриня відроджує традиції у вишивці. Символічно, що виставка відкривається у стінах обласного центру культури – де Любов Бугар побачила понад 40 років тому виставку майстрині Ірини Вишневської. З того часу не розлучається з ниткою та голкою.

Любов Бугар, автор робіт, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України 

Коли я з нею поспілкувалась, коли вона мені показала, бачите, зараз є, можна, що хочеш купити – нитку, тканину, картинки, а тоді не було нічого, і вона мені дала клаптики, показала, як його вишивати і я дома стала пробувати. А воно ж не виходить, я його закину, він валяється, потім витягну, пробую далі.

Вона володіє всіма техніками вишивки,  зокрема – занизуванням, лиштвою, вирізуванням. Більше ніж за 40 років творчості нею було створено понад 1000 рушників, а ще майстриня вишиває картини, ікони, сорочки, серветки.

Любов Бугар, автор робіт, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України 

Мні вже нічого не складно, я  навишивала кілометри. Кілометри. Я живу в Красному, сюди 90 кілометрів, дорогу можна  вистілити туди, звідси. Я вишиваю, де є час, де тільки вільний час – в електричці, вишиваю практично ну більші половини робіт вишито в електричці.

Майстриня стояла у витків відродження однієї з традиційних для Слобожанщині технік вишивки – «білим по білому». Її вважають вищим пілотажем у цьому виді декоративно-ужиткового мистецтва:

Наталія Педан, методист виставкового відділу Харківського  обласного центру культури і мистецтва

Вона досить така незвична ця техніка, якщо ми поглянемо на самі рушники, то на них бачимо вишиті теж зірки, квіти і вони вишиті теж на білому полотні, біла нитка – це дуже така ажурна дивовижна і незвична техніка порівняно з іншими, більш яскравими кольорами на вишивці.

Зараз автор працює над колекцією вишитих сорочок, а ще, заважаючи на те, що за роки захоплення цим видом творчості у неї назбиралось чимало матеріалу щодо традицій вишивки, Любов Бугар мріє видати книгу. У ній вона якій хоче поділитися секретами вишивки з тим, щоб передати їх наступним поколінням.

Ірина Дергоусова,  Макс Артамонов.