У обласному центрі культури – нова експозиція

2 Серпня 2019

«Талант має кожен» – виставка робіт Людмили Чередниченко під такою назвою відкрилася у обласному центрі культури і мистецтва. Експозиція представляє різноманітні напрямки мистецтва – у томі числі образотворчого та декоративно-ужиткового.

Більше 40  робіт у найрізноманітніших техніках  і майже все це – творчий доробок одного автора. Більшість виставки склали роботи  нашої землячки Людмили Чередниченко, також презентовано кілька художніх творів членів її родини.

Серед представлених технік: живопис, гаптування стрічками, алмазна техніка, айріс-фолдінг, різні види розпису, батік, декупаж та інші.

Таміла Педан, куратор виставки, провідний методист Харківського обласного центру культури і мистецтва   

Якщо брати Харківську область, то людини, яка використовує усі ці техніки одразу, лише Людмила Василівна. Є люди, які використовують в одноманітному якомусь екземплярі одну техніку і вони її розвивають, і беруть за основу у своїй творчості.  А Людмила Василівна, того і виставка називається, що «Талант має кожен», що вона хотіла показати цим, що якщо людина захоче, вона може опанувати будь-яку техніку, головне – мати бажання і розвивати цей талант і хист.

Автор робіт – Людмила Чередниченко – родом із Харкова, працювала у швацькому виробницвті, у 40-ка річному віці переїхала з родиною до Геніївки Змівського району. Розповідає – через кілька років життя у селі захотілось повернутися до творчості.

Людмила Чередниченко, автор робіт

Сама долго думала, почему так произошло, потом стала анализировать и у меня мама вышивала, бабушка вышивала и, видимо, это генетически передалось.

На згадку про це вона представила кілька робіт рідних: бабусі, матері і сина.

Повернення до творчості для неї почалося з  вишивання. У дитинстві це були нитки, зараз це вишивка стрічками:

Людмила Чередниченко, автор робіт

Первая работа – это подсолнухи с ромашками и потом как-то так увлеклась, мне понравилось. Каждый стебок – это оживает, в лепесток превращается, стежок к стежку. И лепесток к лепестку, и цветок уже дышит, колышется.

Єдине, чому навчалась мисткиня – це живопис – для цього каже Людмила відвідала кілька майстер-класів, решту технік опановувала сама.  З цікавих і рідкісних технік – айріс-фолдінг – лінійчата техніка поступового накладання одна на одну атласних стрічок, або різноманітних тканин. Представлена і «алмазна техніка» – викладення картини декоративними камінцями:

Людмила Чередниченко, автор робіт

Очень интересная техника, я ее делаю обычно перед окном на рассвете, выкладывается полотно со схемой, подбирается по номеру камушек, камушек укладыватся, и как раз в окне, когда наступает рассвет, солнце поднимается и камушки каждой гранью сияют, северное сияние по всей комнате, это так вот вдохновляет.

Експозиція представляє кілька робіт майстрині у техніці декупаж. Зокрема, автор створює у ній годинники. При цьому використовує і вижигання, і декорування штукатуркою і інші види оздоблення. Говорить – на осмислення сюжету йде більше часу, ніж на виконання. Між різними техніками у  одній роботі потрібно витримати час.

Людмила Чередниченко, автор робіт

Берется фанера, рисуется круг, вырезается круг,  вырезается лобзиком, наждачкой нужно прошкурить. Потом – в зависимоти от сюжета – или сначала выжигание или декупажная карта, которая потом декорируется другими элементами.

Поруч із декоративно-ужитковими витворами – образотворчі. Низка робіт із квітковими мотивами зроблена у техніці батік, також майстриня створює живописні картини. Деякі з них намальовані акріловими фарбами чи акріловими з додаванням клею – майстриня пояснює – так краще досягти ефекту абстракції, коли фарба розтікається по полотну.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.