У обласному центрі культури і мистецтва відбувся благодійний аукціон

19 Лютого 2021

Витвори мистецтва як спосіб допомоги дітям. У обласному центрі культури і мистецтва запрацювала експозиція «Лялька як мистецтво. Історія та сучасність». У її рамках відбувся благодійний аукціон задля допомоги дітям з хворобою Дюшена. Подробиці – далі.

Ляльки сучасні та старовинні. Виконані у низці технік майстринями з різних регіонів України. Виставка знайомить глядачів з історією та сучасністю такого напрямку мистецтва як лялькарство. Роботи лялькарів гармонійно поєднується з живописом харківського художника Віктора Северіна, основна тема картин – краса природи.

Віра Лагутіна, директорка Харківського обласного центру культури і мистецтва 

Основна експозиція – це авторська лялька. Авторська лялька – це, на мій погляд, дуже складний жанр, бо він дуже синтетичний, ти виступаєш і лялькарем, і дизайнером, і скульптором, і художником.

Ляльки з полімерної глини, папьє-маше, текстилю, вовни. А ще старовинні –минулого століття і антикварні. Різні частини експозиції демонструють, як розвивався цей напрямок творчості. Учасниця та співавторка вистави Дар’я Виставна вже 8 років, як займається лялькарством. Поштовхом до творчості стала мрія, всьому навчалась сама. Зараз її роботи зберігаються не лише в Україні, а й в колекціях за кордоном:

Дар’я Виставна, співавторка і учасниця заходу

Ця лялька зроблена з полімерної маси, вона, можна сказати з папьє-маше, тут майже всі матеріали сучасні, але тут є образ дівчинки з 19 сторіччя епохи громадянської війни з США. Ця лялька зроблена за портретом Валеріана Домінгеса Беркера, який називається «Портрет дівчинки». У цій роботі найскладніше, мабуть, вхопити настрій.

Ця лялька та низка інших робіт, представлених на виставці, до того ж є частиною проекту з надання допомоги дітям, адже мета заходу не лише представлення цього напрямку творчості, а й благодійність:

Олена Бондарчук, речник Харківського обласного центру культури і мистецтва

Мета цього проекту – підтримати дітей, які хворіють на таке дуже рідкісне генетичне захорювання, як м’язовий синдром Дюшена. Це діти, які, вони не доживають до певного віку, там 16-17, вони відходять у інший світ, у них поступово відмирають всі мишці.

Під час аукціону, проведеного у обласному центрі культури і мистецтва, було зібрано більше 25 тисяч гривень. Ці гроші підуть на допомогу дітям з синдромом Дюшена. Виставка ж продовжить роботу до 1 березня.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков