У обладміністрації відбулось виїзне засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради

13 Травня 2019

Прибрати намет «Все для Перемоги» на майдані Свободи можна лише після відповідного рішення суду. До цього всі рішення стосовно демонтажу є незаконними  – така заява правоохоронних органів була озвучена на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка відбулась у Харкові за участю народних депутатів.

Правоохоронці разом із народними депутатами зібралися у обласній адміністрації обговорити розслідування справ про напади на громадських активістів.  Втім, почали засідання з іншої важливої теми, а саме – питання про намагання прибрати намет «Все для Перемоги» з майдану Свободи. Нагадаємо, на сайті міськради нещодавно була створена відповідна петиція, підтримати її на своїй сторінці у «Фейсбуці» закликав міський голова Геннадій Кернес.

Борислав Береза, народний депутат України

Нам незрозуміло, на якій підставі петиція, яка не перша, що набрала необхідну кількість голосів, була розглянута, а всі інші, які набрали певну кількість голосів, не були розглянуті. Тому питання до прокуратури та Нацполіції і вважайте це офіційним запитом  не лише як народного депутата, а  Тимчасової слідчої комісії, що буде заслухано Верховною Радою України.

Голова Нацполіції в Харківській області Валерій Сокуренко заявив, що прибрати намет можна лише після відповідного рішення суду, а поки що поліція захищатиме волю громадськості, які наполягає на тому, що патріотичний намет має залишатися.

Валерій Сокуренко, голова ГУ Нацполіції України в Харківській області 

Я думаю, всі патріотично налаштовані громадяни знайдуть час, щоб ті судді, які будуть розглядати справу, почули їх, Харків, Україну. Я думаю, що таке відношення до акції є в усіх громадян і в Києві, і в інших регіонів, я думаю, що все буде в рамках чинного закону і такого рішення суду про припинення акції ми не отримаємо ніколи.

У прокуратурі заявили про спільні злагоджені дії з усіма правоохоронними  структурами.

Юрій Данильченко, прокурор Харківської області 

Ми співпрацюємо, у нас повна підтримка з боку Національної поліції, тому з боку прокуратури буде забезпечено в рамках процесуального керівництва, всі питання будуть вирішені.

Народний депутат Мустафа Найєм, який також був присутнім на засіданні комісії, висловився на своїй сторінці в «Фейсбуці» про події в Харкові. Зокрема, він пригадав, що намет було встановлено у  чотирнадцятому році, одразу після звільнення будівлі обладміністрації. Пізніше, коли знесли пам’ятник Леніну, намет став символом опору, а згодом – точкою збору волонтерської допомоги військовослужбовцям. Найєм  підкреслив, що був приємно здивований позицією правоохоронних органів, які мають намір відстоювати інтереси громадськості і захищати намет від демонтажу.

А тим часом під стінами обласної державної адміністрації комунальники почал встановлювати паркан біля намету. Але активісти миттєво відреагували на це.

Громадські активісти впевнені, намет, що має нагадувати українцям ціну мирного життя на Харківщині, повинен і надалі тут знаходитися, поки на Сході  країни тривають військові дії.

Антон Сосницький, голова Антикорупційного блоку учасників АТО 

Сюди прибули декілька авто комунального підприємства «ХТС». Керівництво даних підприємств зараз повідомляють, що в них немає жодних документів з собою, але вони розпочали роботи, ми вважаємо, що це протизаконно, ту легенду, яка вони розповідають, це фейк.

Володимир Чистілін, громадський діяч, журналіст 

Ми будемо діяти в рамках закону. Приїхали комунальники, не показали документів, я думаю, що будуть і надалі провокації, ми готові до різних варіантів сценарію.

При цьому представники коммунального підприємства запевнили, що проводяться наразі планові роботи і паркан потрібен для того, щоб огородити  відкриті люки від перехожих.

Эти ограждения лишь для производства откачивающих работ и всё, приедет механизм и будут разрешения. После того как будут выполнены откачивающиеся работы, паркан будет снят.

Наразі біля намету «Все для Перемоги» збираються підписи на його підтримку. Активісти також влаштували мирну акцію, де говорилося про необхідність зберегти намет на майдані  Свободи.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.