У Новій Водолазі запрацював інклюзивно-ресурсний центр

21 Січня 2019

Освіта доступна для всіх. У Новій Водолазі почав свою роботу інклюзивно-ресурсний центр. Майже 100 дітей з особливими освітніми потребами не тільки з селища, а зі всього району зможуть навчатися там та отримувати кваліфіковану допомогу. Як і всі інші подібні об’єкти в регіоні, центр у Новій Водолазі створений за ініціативи та при особистій підтримці голови області Юлії Світличної.

Інклюзивно-ресурний центр у Новій Водолазі був заснований у вересні минулого року.  Вже за два місяці після цього знімальна група Р1 навідалася до установи. Тоді там були тільки голі стіни та свіжезроблений ремонт, а працівники планували, як облаштують приміщення.

Кароліна Завада, практичний психолог КУ “Інклюзивно-ресурсний центр”

Планується ось у цьому куточку релаксаційний гамак, ще ми його не бачили наочно, але це буде класна штука. Ну і, звісно, будуть дидактичні матеріали, якісь іграшки. Це будуть і такі пірамідки, і кубики, і пазли. Тобто все, що необхідно для роботи з дітьми.

Сьогодні всі плани вже втілені в життя. У кабінеті психолога з’явився релаксаційний гамак та всі необхідні іграшки для розвитку дітей. Повністю облаштовані кабінети логопеда та реабілітолога. Є у закладі і кімната сенсорного розвантаження. Сухий басейн із кульками, дошка для малювання піском, повітряно-бульбашкова лампа – все це допомагає дітям краще адаптуватися у новому середовищі, говорить директор центру.

Катерина Івасенко, директор КУ “Інклюзивно-ресурсний центр”

Ми маємо таке прекрасне приміщення. І це відповідає найкращим інтересам дитини, тут працюють фахівці, які віддані своїй справі, підготовлені. Приходять діти, отримують послуги. Тепер немає необхідності їхати кудись далеко і отримувати висновок чи отримувати ці послуги.

У центрі надають допомогу дітям від двох до 18 років. Артурчику 4 – хлопчик має проблеми з мовленням. Сюди приходить вже не вперше. Найбільше полюбляє будувати конструкції з кубиків та цікавиться всім новим.

Двері центру відкриті і для батьків. Тут вони можуть слідкувати за тим, як навчаються їх діти, а заразом і переймати корисні навички у викладачів.

Валентина Бондаренко, мама Артура

Це для нас можливість розвиватися, рухатися вперед. Нам дуже подобається відвідувати цей центр. Нас завжди зустрічають з усмішкою і дитина одразу пройнялася атмосферою. Працівники, видно, що фахівці і знають, як працювати з такими дітками.

Інклюзивно-ресурсний центр обслуговує не лише жителів Нової Водолаги, а і всього району. Він розрахований на 100 дітлахів. Загалом, за підтримки губернатора регіону, такі центри вже з’явилися у всіх районах Харківської області.

Анатолій Бабічєв, заступник голови Харківської облдержадміністрації

За минулий рік ми дуже багато зробили – це 28 відкритих інклюзивно-ресурсних центрів, медіатеки, ресурсні кімнати. На цьому, звичайно, не зупиняємося і по тим планам, які у нас є на цей рік, і які вже затверджені губернатором – ми ще багато зробимо.

Створення інклюзивного, а головне – доступного середовища для дітей із особливими освітніми потребами знаходиться на особистому контролі губернатора Юлії Світличної.

Юлія Котелевська, Макс Артамонов.