У Національному університеті цивільного захисту – випускний

14 Червня 2019

У Національному університеті цивільного захисту сьогодні випускний. У закладі цьогоріч 91-й випуск. Сьогодні університет – це сучасний виш із повністю сформованою науково-методичною та матеріально-технічною базою, що здійснює підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації на денній та заочній формах навчання за 8 спеціальностями та 18 спеціалізаціями.

На стройовий плац виходять випускники Національного університету цивільного захисту. Хлопці та дівчата у формі зі штандартами, які символізують професійну специфіку кожного підрозділу університету, а в цілому належать до Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Урочистості добре підготовлені – на початку відбувається традиційна передача прапора.

Наш девіз – запобігти, врятувати, допомогти!

Всіх випускників працевлаштують, бо на сьогодні є попит у службі на підготовлених спеціалістів – говорять у ДСНС.

Богдан Білошицький, заступник голови ДСНС України    

Як ви чули, вони вже завтра повинні, деякі з них – бути на робочих місцях, це стосується, зокрема, Харківського гарнізону. Всі випускники  будуть працевлаштовані,  у нас сьогодні випустилися і пожежна безпека, і аварійна рятувального реагування, психологи, екологи, у нас в службі багато вакансій і ми раді, що прийшло поповнення.

Проблеми в структурі є – говорять керівники, і в більшості вони стосуються матеріально-технічної бази служби.

Богдан Білошицький, заступник голови ДСНС України 

Не все у нас поки що добре з матеріально-технічним забезпеченням. Але ми працюємо, зрушення є, ми оновлюємо базу, техніку обладнання і стараємося створити умови для працівників виконувати свої обов’язки в повному обсязі.

За роки свого існування навчальний заклад підготував понад 40 тисяч висококваліфікованих фахівців пожежно-рятувальної справи. Курсанти та випускники університету неодноразово виконували оперативно-рятувальні роботи в зонах виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Працівники науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології надавали психологічну допомогу рідним загиблих під час аварій у шахтах, авіакатастроф, вибухів військових арсеналів, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також – українським морякам після визволення з піратського полону.

Володимир Садковий, ректор Національного університету цивільного захисту України 

Я бажаю їм, щоб вони пішли в гарнізони нашої держави і хотів би, щоб їх по- батьківськи зустріли, допомагали, щоб вони відчували себе впевнено, а всі знання вони тут отримали. Життя сьогодні не стоїть на місці, йде розвиток, наприклад, хімічної промисловості, ще з Радянського Союзу залишилось багато складів і потрібні спеціалісти, піротехніки.

Ігор вже з завтрашнього дня працюватиме начальником караулу пожежної частини.

Ігор Черних, випускник Національного університету цивільного захисту України 

Хочется помогать людям, это призвание. Ничего не пугает, тут больше гордости. Всё устраивает, зарплаты повышают.

А от Валерія вивчилася на психолога цивільного захисту.

Валерія Кащавцева, випускниця Національного університету цивільного захисту України 

По специальности я – кризисный психолог, по распределению в гарнизоне узнаю, на какую должность меня отправят работать.  В мои обязанности будет входить работа с личным составом, сотрудниками ДСНС, а также – с пострадавшими, их родственниками, во время каких-либо чрезвычайных ситуаций.

З початку своєї роботи в структурі ДНСН випускники університету мають отримувати стартову заробітню платню від 10 тисяч гривень – говорять керівники.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.