У Національному аерокосмічному університеті розпочались «Гагарінські читання»

11 Квітня 2019

Дві сотні учасників з 12 областей України. У Національному аерокосмічному університеті розпочались «Гагарінські читання». Старшокласники презентують власні дослідження в аерокосмічній галузі. Побажати конкурсантам успіху завітав заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач.

Вивчення небесних тіл, дослідження альтернативних видів енергії, створення космічної електростанції та багато іншого. Це – те, над чим розмірковують учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Гагарінські читання». Проходить вона у Харківському аерокосмічному університеті. Привітати старшокласників та побажати їм успіху приїхав заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач.

Володимир Скоробагач, заступник голови Харківської обласної ради

Вы талантливые, энергичные, целеустремленные. Целеустремленная молодежь, в которой я вижу будущее нашей страны.

Цьогоріч у «Гагарінських читаннях» беруть участь дві сотні школярів з 12 областей України. Учасники конференції кажуть – готувати доповіді було цікаво. А чимало з них вже замислюються над тим, аби пов’язати своє життя із авіацією чи навіть – космосом.

Ілля Лихошвай, учасник конференції, м. Полтава

Тема работы – фракталы в космосе. Фрактал  – это  тело, которое повторяется постоянно.

Єлизавета Короленко, учасниця конференції, м. Полтава

Про перспективи джерела енергії в космосі і на Землі, мотиви створення космічної електростанції, до чого це призведе, та які дії для цього робляться, щоб покращити майбутнє нашої планети.

Марк Бровко, учасник конференції, м. Зміїв

Работа о повышении КПД солнечной энергии. Так как это энергия будущего.

Альона Колінько, учасниця конференції, м. Полтава

Я розповідаю, що відбувається в організмі людини, коли він летить у космос. І після – коли він повертає на землю.

Заступник голови обласної ради каже – під час таких конкурсів розкриваються молоді таланти.

Володимир Скоробагач, заступник голови Харківської обласної ради

Уже сейчас, со школьной скамьи мы готовим поколение, которое будет представлять наш город и страну в аэрокосмической отрасли. Харьков был и остается флагманом в этой сфере. Наша задача – найти таланты, развивать их, потому что от этих ребят зависит будущее нашей страны.

Проректор з науково-педагогічної роботи університету розповідає – такий захід у виші проводять вже вдвадцяте. Це – по-перше – розвиває здібності школярів, а по-друге – допомагає багатьом з них у виборі майбутньої професії.

Віталій Зайцев, проректор з науково-педагогічної роботи Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”

Спроектировал бумажную ракету, с таким-то допливом и она улетела на 20 метров. Это успех уже. Ребенок не просто учится что-то списывать, он учится что-то создать. Приехать сюда, попробовать свои силы, посмотреть, увидеть лаборатории, настоящие спутники, двигатели для ракетной техники, у нас здесь стоит препарированный двигатель от самолета «Мрия» и «Руслан».

Приурочені «Гагарінські читання» до Всесвітнього дня космонавтики та авіації. Його відзначають завтра – 12 квітня. Свято присвячене першому польоту людини у космос. Коли Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний політ навколо Землі.

Кристина Загребельна, Дмитро Поздняков.