У населеному пункті поблизу Харкова може статися екологічна катастрофа

7 Квітня 2021

Колись мальовничі пейзажі під Харковом перетворюються на справжню пустелю. Харківський телеграм-канал оприлюднив шокуюче відео. Подробиці – далі.

На кадрах з вистоти пташиного польоту зафіксовані масштаби екологічної катастофи, до якої намагаються привернути увагу жителі прилеглих до Харкова населених пунктів. Йдеться про розробку пісчаного кар’єру неподалік Вільхівки  під Харковом. Місцеві мешканці скаржаться на постійний потік великого транспорту, що возить пісок, що день і нічь рухається повз населеного пункту, здимаючи пил та руйнуючи місцеві дороги. Крім того, вони прямують територією заказника “Лаврова балка”, повідомляють місцеві, де подібна діяльність взагалі заборонена законом. Розробка кар’єру вже призвела до зниження рівня води у колодязях та скважинах у навколишніх селах. Місцева та обласна влада при цьому заплющує очі на проблему. «Вечірні новини» вже неодноразово спілкувалися із місцевими жителями. Адже, щодня люди виходять на дорогу невеликими групами, аби зупинити рух КАМАЗів з піском.  Нагадаємо, дозвільну документацію  погодили місцеві чиновники та  центральна влада. Міністерство екології також нічого поганого у розробці кар’єру не побачило. А от  думку пересічних мешканців поруч розташованих селищ навіть не запитали.

Ірина, жителька с. Вільхівка

Ми намагаємося їх зупинити, хоча б своїми силами. Ми боремося різними способами, проте, все, що в наших силах, простих людей, які тут живуть, ми намагаємося їм показати, що тут їздити не можна. Тому що є рішення судів, що забороняють їм це робити, є знаки, які стоять на мосту, але вони все одно продовжують розбивати дорогу, по якій практично не можливо їхати без сліз. Ще у людей в Сороковці вже упала вода і її вже немає. Вже пішли зміни екологічні, катастрофічні для людей.

Місцеві жителі позивались на компанію, що видобуває пісок до суду і виграли справу.

Наталя, жителька с. Вільхівка

Рішення суду – це зобов’язати Харківську районну раду і Харківську державну адміністрацію розробити альтернативну схему дорожнього руху поза межами населених пунктів. Транспортування піску цими дорогами забороняють правила дорожнього руху – ось така правова колізія. Але органи місцевого самоврядування роблять вигляд, що нічого не відбувається, немає проблеми, жодної реакції, ми зверталися до Тимчук, відповіді не отримали, а це порушення закону про звернення громадян, але не лише від неї, свого часу ми до Кучера зверталися, тобто, нам ця ситуація знайома.

Тобто органи місцевого самоврядування на чолі з головою ОТГ та органи державної влади на чолі із губернаторкою Айною Тимчук намагаються не помічати ситуацію. Втім, жителі Вільхівки певні, правда на їхньому боці та кажуть, зупинятися не збираються та будуть відстоювати свої права і надалі.

Світлана Сухомлин