У нападі на знімальну групу телеканалу «112-Україна» Дергачівська місцева прокуратура підозрює трьох осіб

29 Серпня 2019

У нападі на знімальну групу телеканалу «112-Україна» Дергачівська місцева прокуратура підозрює трьох осіб. Одному з фігурантів оголошено підозру за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів. Ще двом особам інкримінується, окрім перешкоджання журналістській діяльності, також насильство щодо журналіста, вони затримані.

Сергій Чиж, т.в.о. начальника ГУ НП в Харківській області

Також 10 осіб притягнуті до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство. У ході досудового розслідування встановлено, що саме ці особи вчиняли проти журналістів протиправні дії – шляхом застосування сили працівники перешкоджали руху транспорту та завдали тілесних ушкоджень журналісту. У нього забій спини, нирки, синці на лоб та обличчі.

Загалом після затримання нападників правоохоронці опитали як свідків близько півсотні осіб. Винесено 22 постанови про відібрання зразків слідів пальців рук у 19 свідків та трьох потерпілих для проведення експертиз. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 28 серпня журналіст і два оператори проводили зйомки поблизу лісопереробного підприємства в Золочівському районі області. За даними слідства,  роботі  медійників перешкоджали кілька місцевих жителів. Зокрема, чоловіки  закривали об’єктиви камер та штовхали дівчину-оператора. Окрім того, підозрювані випустили повітря з коліс автомобіля, на якому прибула знімальна група, і розкачували машину. Журналіста, який все знімав на телефон, наздогнали, повалили на землю,  вибили з рук гаджет та завдали тілесних ушкоджень Наразі готуються клопотання про обрання запобіжних заходів щодо підозрюваних.