У Мерефі запрацювала сонячна електростанція

11 Вересня 2019

Сонячна електростанція у Мерефі  поки що  залишається найбільшою та єдиною промисловою електростанцією  в області.

Ось тут, майже на 9 гектарах землі у Мерефі розташували першу промислову сонячну електростанція в Харківській області потужністю 3,9 МВт.

Олена Павличенко, кореспондент

Більше 10000 сонячних панелей потужністю 325 ВАТ кожна здатна забезпечити електроенергією близько 2,5 тися ч квартир на рік.

А якщо бути точнішими, то на полі розташовано 13, 680 панелей китайського виробництва. Їх доставляли до Харківської області близько 2 місяців. А будівництво всього комплексу зайняло майже півроку. Ідея створити таку електростанцію виникла 2 роки тому, розповідає директор фірми, що займалась будівництвом електростанції в Мерефі. Знайшовши спеціалістів та отримавши всі дозволи – зіштовхнулися з іншою проблемою.

Богдан Новіков, директор фірми  «АЕС СОЛАР»

Мы выходили из той ситуации, которая у нас была. Мы построили нашу солнечную наземную станцию на заболоченной территории. Для этого нужно было использовать опоры, которые бы не проседали. Для этого мы использовали свайное поле. Здесь есть на нашей станции, это рекорд Украины в использовании свай. Их было использовано около  5.040 для того, чтобы они не подмывались. Для того, чтобы они удержали свои столы и для этого панели.

Сонячні промені потрапляють на панелі, від яких іде передача електричної енергії до трансформаторної підстанції.

Показывает, где, что сколько выдается киловатт-часов в сутки. Так называемые счетчики «Аскуе», которые есть на каждой КТП у нас.

Таких КТП тут 7. Всі цифри подаються на комп’ютер, але охорона має перевіряти щитові щодня.

Контролируем параметры электроенергии. Если что-то не сработает – показывает.

Звідси електроенергія прямує на підстанцію Мерефа. Загальна сума виробленої електроенергії в рік складає 5.700 мВат.

Богдан Новіков, директор фірми  «АЕС СОЛАР»

Данную электроэнергию мы вырабатываем и посредством выдаем в сети «Облэнерго», которые потом выдают в общие сети государства. За эту электроэнергию с нами рассчитывается государственное предприятие  «Гарантований покупець». Мы продаем электрическую энергию по «зеленому тарифу». На данный момент он составляет 0,15 евро цент. По которому мы продаем.

Гарантія таких панелей складає 25 років, після чого їх потрібно замінювати, адже потужність такого обладнання з роками знижується. Будівництво таких електростанцій – це шлях до енергонезалежності всієї країни, впевнений Богдан Новіков. За впровадження в області альтернативних джерел електроенергії виступає обласна адміністрація на чолі з губернатором Юлією Світличною. Чим більше будуватимуть подібних відновлювальних джерел енергії, тим більше чистої енергії отримуватиме Харківська область і держава в цілому.

Олена Павличенко, Дмитро Поздняков.