У Харківському національному медичному університеті пройшла церемонія складання військової присяги на вірність українському народові випускниками військової кафедри Харківського національного медичного університету, які протягом 4 років вивчали справу військового лікаря.
Вони самі можуть виявити бажання рятувати життя поранених солдат, чи їх у випадку необхідності призовуть на службу. 140 студентів-медиків прийняли військову присягу і, тим самим дали згоду у будь-який момент стати військовим медиком. Цьогорічні випускники кафедри медицини катастроф та військової медицини Харківського національного медичного університету – з числа студентів медуніверу, університету імені Каразіна та фармацевтичної академії. Більше половини з них – дівчата.
Оксана згадує часи, коли вирішила стати військовим медиком, мовляв, її вступ в університет співпав з Революцією Гідності – сумнівів у дівчини не залишалося.
Оксана Бойко, студентка Харківського національного медичного університету
Я була на першому курсі, і саме в цей час почалися данні дії в Україні. Я подумала, що країні потрібні медики-дівчата, які практикують і подумала, що я буду однією з них.
Оксана має намір обрати професію військового анестезіолога. Мати дівчину підтримує, хоча і не приховує хвилювання. Говорить, професію обрала для себе ще в дитячому садочку, з того часу йде до мети.
Ліна Бойко, мати студентки Харківського національного медичного університету
Я завжди її підтримую, щоб вона не запланувала, про що вона мріє, я в усьому її підтримую. Якщо вона схотіла, звичайно…
Ще десять років тому військова кафедра для медиків була обов’язкова, зараз – за бажанням. Ті, хто мають бажання отримати навички військової справи, йдуть на це свідомо, говорять викладачі. Протягом чотирьох років на військовій кафедрі вони отримувала знання, які можуть їм бути у нагоді не лише у лікарській палаті, але й на полі бою.
Валерій Капустник, 1-й проректор Харківського національного медичного університету
На військовій кафедрі навчають, по-перше, військовій медицині, як поводитися безпосередньо на полі бою з пораненим та іншим тактичним питання військової медицини.
Сергій Демяник, начальник військової кафедри, полковник медичної служби
В обучении принимают участие так называемые профильные кафедры, которые изучают хирургию экстремальных условий, раньше это была военно-полевая хирургия. Военная эпидемиология, гинекология, не зря офицер у нас учится не два года. Виды помощи возрастают.
Після складання військової присяги хлопці та дівчата отримають військове звання «молодший лейтенант медичної служби запасу». Погони вони отримують разом з атестатом про вищу освіту. Це дозволить їм поступити на військову службу. Цього року 11 випускників остаточно вирішили носити погони військовослужбовця Збройних Сил України, вступивши на контракт.
Анна Почапська, Дмитро Поздняков