У Лозовій троє школярів провалились під кригу

18 Лютого 2020

У місті Лозова троє школярів провалились під кригу, трагічний випадок стався напередодні на місцевому водоймі, двоє хлопців загинули.

Місцевий житель Лозової, проїжджаючи повз міський ставок, помітив хлопця, який був у воді, підліток  тримався за край криги та не міг вибратись на сушу. Чоловік покликав на допомогу інших автомобілістів. Користуючись тросом, усі разом вони витягли хлопця на берег. З переохолодженням школяра доставили у міську лікарню, а через деякий час хлопець повідомив, що був не один.

Ігор Лупандін помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області

Він повідомив лікарям, в тому числі і своїм батькам, що з ним разом були його друзі, два хлопця. Лікарі зразу же зателефонували до служби порятунку, к  місцю подій було зразу направлено два відділення, одно відділення на аварійно-рятувальному автомобілі, а інше відділення – на автоцистерні. Були організовані пошуки цих двох хлопців, і через деякий час хлопці були найдені.

Врятувати хлопців не змогли.  Загиблим було 12 та 13 років.

Товщина криги, на яку вийшли хлопці, була біля трьох сантиметрів, а глибина ставка у цьому місці вже сягала двох метрів. Надзвичайники кажуть, задля безпечного перебування на льоду однієї людини товщина криги має бути не менше 5 сантиметрів. Тим часом, врятований хлопець розповідає, як сталася трагедія.

Никита, врятований

Мы гуляли в парке, Дима решил сходить на лед, мы были уверены, что он был твердый, что он большой. Мы переходили уже несколько раз туда и обратно. Дима предложил подойти к берегу, там увидел тоненький лед. Когда он туда подошел, лед начал трескаться, он упал и кричал: «Помогите!»  Мы с Акимом пытались его вытащить, но под ногами сломался лед и мы все втроем там плескались.

Наразі, відкрите кримінальне провадження за частиною другою статті 115  Кримінального кодексу України «Умисне вбивство» з приміткою «Нещасний випадок». Вже сьогодні стало відомо, що у Богодухові на місцевому водоймі “Перемога” під кригу провалилися двоє рибалок, один із них загинув, іншого вдалося врятувати.

Марія Зайцева, Віктор Сєріков.