У лікарнях Харківщини не вистачає медикаментів та кисню

20 листопадаа 2020

За останню добу в Харківській області на коронавірус захворіли понад 6 сотень людей, 9 померли. При цьому актуальною залишається проблема нестачі койко-місць у медичних закладах. Останнім часом додалися й проблеми із забезпеченням киснем  та медикаментами.

Передача кисневих концентраторів для районних лікарень стала справжньою піар-акцією для обласних чиновників. На цю подію скликали чи не всі засоби масової інформації.  А от поспілкуватись з керівниками районних лікарень, а також директором інфекційної лікарні виявилося справжньою проблемою. Майже всі навідріз відмовлялись розповідати, яка нині ситуація у медзакладах.

– Как сейчас дела в больнице обстоят? – Не, не могу.

Павло Нартов, директор Харківської обласної інфекційної лікарні

– Никто не хочет сегодня комментарии давать, с чем это связанно? – Не знаю, погода сегодня нелетная. – Так давайте во внутрь зайдем? – Та, не, ну честно, не готов.

Розповісти про стан справ у медзакладі погодилась, чи не побоялась  лише  директорка Ізюмської районної лікарні Надія Пишняк. Жінка розповідає, у закладі розгорнуто 60 ліжок для ковідних хворих, лікарів не вистачає, як і всюди, а ще є проблема із ліками. Єдине, чого вдосталь, – так це засобів індивідуального захисту. Проте заслуга владників у цьому часткова. Рятують, як і в переважній більшості випадків, волонтери та меценати.

Надія Пишняк, директорка Ізюмської центральної районної лікарні

Нам місцева влада закупляла, у нас спонсорські єсть. На сьогоднішній день ми забезпечені 100%.

Саме спонсори нині і допомагають лікарням області у боротьбі із Ковід. На початку листопада в інфекційній лікарні коштом приватної фірми  встановили 20-ти кубову кисневу цистерну, яка майже в сім разів більша за ту, що вже була. Тим часом обласна влада, здається, усунулась від проблем із коронавірусом. Губернатора області після виборів взагалі ніхто не бачив. Певні заяви про запроваджені заходи роблять його заступники. Втім, багато чого, про що говорять в адміністрації, не відповідає дійсності. Зокрема, досі не відкрився жодний з додаткових опорних медзакладів для лікування хворих на Ковід. Обласні владники називали  чотири такі об’єкти. Втім, жоден з названих так і не почав приймати хворих на Ковід пацієнтів.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков